Ege

22.01.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 22.01.2019-8:15

‘Tarım ve hayvancılıkta merkez olmak istiyoruz’

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanıp yürürlüğe giren yeni nazım imar planıyla, kent genelinde 1.373 hektar tarım ve hayvancılık tesis alanının planlaması yapıldı.

Sitene Ekle
Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanıp yürürlüğe giren yeni nazım imar planıyla, kent genelinde 1.373 hektar tarım ve hayvancılık tesis alanının planlaması yapıldı. 1/25.000 ölçekli nazım imar planıyla; Söke, Didim, Koçarlı, İncirliova, Germencik, Köşk, Sultanhisar, Nazilli, Kuyucak, Buharkent, Karacasu, Bozdoğan, Efeler, Yenipazar, Çine ve Karpuzlu ilçelerinde hayvancılık ve tarım alanlarında üretim yapılacak organize sanayi bölgelerinin de önü açıldı. Böylelikle Aydın’ın 16 ilçesinde ayrılan bu alanlarda tarım ve hayvancılığa yönelik araştırma-geliştirme birimleri; ürün toplama, depolama, saklama alanları; ürün işleme tesisleri; tarımsal amaçlı entegre tesisler; çalışanların ihtiyacına yönelik sosyal ve kültürel donatılar ile sağlık ve eğitim tesisleri organize şekilde yer alabilecek. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Yeni nazım imar planının hayata geçirilmesiyle Aydın’ı tarım ve hayvancılık alanlarında merkez yapma yönündeki çalışmalarımız hız kazanacak” dedi.

Dünya kendi etrafındaki dönüşünü ne kadar zamanda tamamlar?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.