Geri Dön

90 yaşındaki kadın köyü sanat galerisine çevirdi

90 yaşındaki kadın köyünü sanat galerisine çevirdi. Anezka Kasparkova, Çekya'da yaşadığı köyün duvarlarına çeşitli desenler çizerek, yerleşim yerini adeta bir açıkhava müzesine dönüştürdü.

90 yaşındaki kadın köyü sanat galerisine çevirdi

Çekya'da yaşayan Anezka Kasparkova isimli kadın, köyünü sanat galerisine dönüştürdü. Evlerin duvarlarına desenler çizen 90 yaşındaki kadının azmi büyük takdir topluyor.

Her evin duvarlarına çiçek resmeden kadın, köylülerin de en sevdiği isimlerden biri oldu. Çalışmaları öncelikle ülke medyasında yer alan Kasparkova'nın ünü zamanla tüm Avrupa'ya yayıldı.

Ülkenin güneyindeki Moravya bölgesinde bulunan Louka köyünde yaşayan Anezka Kasparkova, yaptığı desenleri herhangi bir maddi kaygıyla değil sadece mutlu ettiği için resmettiğini sözlerine ekledi.

Kırmızı Bank (1. Bölüm)Kırmızı Bank, geçmişte yaşanan ilginç olayları eğlenceli bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Melis Öztop'un sunumuyla Kırmızı Bank bundan sonra milliyet.com.tr'de sizlerle. Bugün 21 Ocak 2020… Bakın geçmişte takvimler 21 Ocak’ı gösterdiğinde neler olmuş, Kırmızı Bank’ın gündeminde izleyelim…

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber