Geri Dön

Karadeniz kıyılarını gemiyle keşfe ne dersiniz?

Karadeniz kıyıları boyunca muhteşem konforlu bir gemide, Türkçe rehber seçeneği ile muhteşem bir deneyi yaşamak ister misiniz?

Karadeniz kıyılarını gemiyle keşfe ne dersiniz?

Karadeniz deyince aklımıza elbette bizim kıyı şeridimiz gelir. Ancak bu hırçın denizin öteki kıyıları da dillere destandır.

Romanya’nın Karadeniz’deki en büyük limanı olan Köstence, batısında Tuna Nehri, doğusunda Karadeniz bulunan ve Dobrogea olarak adlandırılan bir alan üzerinde kuruludur.Karadeniz’in diğer bir incisi ise Ukrayna’dır. Yalta, doğal güzelliğiyle, üzüm bağı ile sarılmış dağların arasında olan Kırım`ın en güneyinde yer alan cömert bir yerdir. Yalta yumuşak iklimi, yeşil manzarası ve dayanıklı plajlarıyla her zaman popüler bir varış noktası olacaktır.

Odessa, Karadeniz`de yer alan en önemli ticaret merkezidir ve ülkenin balıkçılık limanıdır. Liman buzkıranlar sayesinde kışın da faaliyetini sürdürmektedir. Ayrıca, bu şehir başlıca imalat, demiryolu, kültürel merkezdir ve ılıman iklimiyle popüler bir destinasyondur.

Bakan Soylu CNN TÜRK'te Elazığ'da yaşananları anlattıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN TÜRK ekranlarında Elazığ depremi sonrası bölgedeki son durumla ilgili bilgi verdi. Bakan Soylu, "45 vatandaşımızı sağlıklı bir şekilde göçük altından çıkardık. Şu anda enkaz altında 3 vatandaşımız var." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber