Kaz Dağları'nda oksijen deposu

Assos’un yeniden keşfedilmeyi bekleyen noktalarından biri olan Kozlu köyünde, zarif taş evleri ve yepyeni bir tatil anlayışının karşılığı olan Kozluhan’a 4 kilometre uzaklıktaki Kozluyalı Glamping, konumuyla dikkat çekiyor.

Kaz Dağları'nda oksijen deposu

Oksijen deposu Kaz Dağları’nın eteklerinde yer alan ve yerleşimin yüzyıllar öncesine dayandığı Kozlu Köyü el değmemiş doğası ve mistik atmosferiyle keşfeden herkesin hayranlığını kazanıyor. Tarihi ve mimarisiyle merak uyandıran Kozlu Köyü, taş evleri ve rafine hizmetleriyle tatil kavramını yeniden anlamlandıran Kozluhan Otel’e ev sahipliği yapıyor.

Doğal yapısını koruyan ve zarif detaylarıyla dikkat çeken taş evlerin sadece 14 odasında konaklama imkanı sunan Kozluhan, alışkın olduğunuz tatil konforundan uzaklaşmadan yörenin geleneksel dokusunu keşfetmenize olanak sunuyor. Kozluhan’ın özel plajı Kozluyalı, yeşilini bereketin simgesi zeytin ağaçlarından, denizinin rengini ise gökyüzünün derin maviliğinden alıyor. Bu yıl son yılların yeni tatil trendi Glamping’i hayata geçiren Kozluyalı, sizi masalsı çadırlarda doğanın huzur veren ahengi eşliğinde kesintisiz bir dinlenceyle tanıştırıyor.

Toprağa ekilen Mutfağa dönüyor

Ege’nin rafine gastronomisiyle şekillenen Kozluhan mutfağı, coğrafyanın sunduğu tüm ürünleri usta ellerin dokunuşlarıyla yorumlayarak misafirleriyle paylaşıyor. Kahvaltı sofralarını süsleyen çeşit çeşit zeytin ve tüm lezzetlerin altın sıvısı zeytinyağı, Kozluhan zeytinliklerinin mahsulünden elde ediliyor. Taptaze sebze ve meyveler ve Ege’ye özgü otlar doğal üretim yapan bahçelerden özenle seçiliyor. Mis kokulu kekik ağaçcıklarıyla kaplı dağları da Ayvacık etini özel bir lezzet kategorisine taşıyor. Kozlu Köyü’nün asırlık reçeterle hazırlanan bir çok yerel lezzeti Kozluhan mutfağında keşfedilmeyi bekliyor.

MasterChef 4. Bölüm FragmanıMasterChef 4. Bölüm Fragmanı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber