Geri Dön

90'lara döndüren 6 web sitesi

Sizi 1990'ların atmosferine geri götürecek bu 6 web sitesine mutlaka göz atın!

90'lara döndüren 6 web sitesi

Bugünkü oyunların, müziklerin, filmlerin 90'lardakinin yerini tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Bu konuda yalnız değilsiniz. İnternet'in yaygınlaşmadığı, Super Nintendo'nun ünlü olduğu zamanları andıran bu 6 web sitesi, size tam anlamıyla 90'ların atmosferini yaşatacak.

In the 90's

In the 90's kullanıcıların müzik, film, televizyon, olaylar, trendler gibi içerikler gönderebildiği bir web sitesi. 90'larda yapılmış gibi görünen web sitesinde gezimek oldukça kolay ve size film alıntıları, reklam müzikleri gibi birçok eşsiz içerik sunuyor.

I'm remembering

Gazeteci ve komedyen Hillary Buckholtz'un blog'u olan I'm remembering, 80'leri ve 90'ların başlarını andıran grafiklere sahip. Web sitesi, sizi biraz eskiye götürecek ancak görseller ilginizi çekiyorsa gezinmeye devam edin. Sizi meşgul edecek içeriklerle karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mapstalgia, Toonami Aftermath ve fazlası

Mapstalgia

Mapstalgia blog, oldukça orijinal bir fikre sahip. Blog'da video oyunlarının kullanıcılar tarafından meydana getirilen çizimleri bulunuyor. Bu çizimler oyuna bakmadan, hafızadan çiziliyor.

Retro Junk

90'ların görünümüne sahip diğer bir site olan Retro Junk, kullanıcılar tarafından gönderilen bol miktarda makaleyi içinde barındırıyor. Site içerisinde sonsuz fikire, videoya ve görsele rastlamanız mümkün.

Toonami Aftermath

Lupin, Ranma, Dragon Ball Z, Ronin Warriors, Thundercats, Cow and Chicken, Johnny Bravo, Gundam Wing, Sailor Moon, Spaceghost ve çok daha fazla anime'yi tamamen bedava olarak bu siteden seyredebilirsiniz. Akış canlı olarak yapıldığından o an izleyenlerle sohbet etmeniz de mümkün.

Internet Archive: Wayback Machine

Wayback Machine sizi internetteki web sitelerinin önbelleğe alınmış eski sürümlerini gösterebiliyor. Web sitelerinin internete ilk açıldığı zamanki hallerini gördüğünüzde çok şaşırabilirsiniz.

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

26 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni26 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber