Geri Dön

Apple şişen iPhone 8 bataryalarını incelemeye başladı

Apple, iPhone 8 serisini 22 Eylül'de yurt dışında satışa çıkardı. Geçtiğimiz hafta ise iPhone 8 Plus modelinin şarj olurken bataryasının şiştiğini sizlere aktarmıştık. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Apple sözcüsü, şişen batarya problemini ve olayı incelediklerini doğruladı.

Apple şişen iPhone 8 bataryalarını incelemeye başladı

milliyet.com.tr

Geçen sene Samsung'un başı Galaxy Note 7'nin batarya problemi nedeniyle patlaması yüzünden epey ağrımıştı. Samsung’un yaşadığı en büyük darbelerden birisi olan bu olay, şimdi de Apple’ın başına geldi. iPhone 8 Plus’larda yaşanan bir sorun, bataryanın şişmesini ve telefonun arka tarafının dışarı doğru çıkmasına neden oluyor.

Küçük ama artan sayıdaki iPhone 8 Plus sahipleri, olası pil arızası nedeniyle cihazlarının bataryalarının şişmesinden şikayetçi. Şu ana kadar patlama olayı gerçekleşmedi ama sorun nedeniyle arka kapak dışarı doğru çıkıyor.

Bu konuda pek çok tepki toplayan Apple, durumun bir üretim hatasından kaynaklanma durumunu inceleme altına alıyor. İlk raporlara göre telefonu ikiye ayıran bataryaların, cihazların sürekli açık kalmasına bağlı olduğu söyleniyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Apple sözcüsü, şişen batarya problemini ve olayı incelediklerini doğruladı.

CNET'e göre 5 farklı ülkeden 6 batarya şişme raporu bulunuyor. Apple'ın rakibi Samsung, Galaxy Note 7'd büyük sorunlar yaşamıştı. Bazı Note 7 pilleri alev almış veya sorun çıkartmış, Samsung'da bu yüzden tüm Note 7 cihazlarını büyük bir masrafla geri toplatmıştı. iPhone 8 Plus modellerinin şu anki raporlara göre herhangi bir patlama sorununa sahip olmadığını sadece batarya şişme sorunu yüzünden parçalarına ayrıldığını belirtelim.

Apple, iPhone 8 ve 8 Plus'ın ilk haftasonu satış rakamlarını henüz açıklamadı. Bu telefonların kaçının bu noktada alıcıların elinde olduğu belli değil. iPhone 8 Plus modelinin tıpkı Samsung Galaxy Note 7 modeli gibi sorun çıkartması hem hayal kırıklığ yaratabilir hem de şirkete maddi açıdan büyük bir zarar verebilir.

Bazı analistler, tüketicilerin Apple'ın aynı zamanda duyurduğu en üst düzey iPhone X'i satın almak için iPhone'larını güncellemeyi bıraktıklarını ileri sürdüler.

iPhone X için ön satışlar 27 Ekim'de başlayacak ve 3 Kasım'da da satışa sunulması planlanıyor.

Kırmızı Bank (1. Bölüm)Kırmızı Bank, geçmişte yaşanan ilginç olayları eğlenceli bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Melis Öztop'un sunumuyla Kırmızı Bank bundan sonra milliyet.com.tr'de sizlerle. Bugün 21 Ocak 2020… Bakın geçmişte takvimler 21 Ocak’ı gösterdiğinde neler olmuş, Kırmızı Bank’ın gündeminde izleyelim…

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber