Geri Dön

Apple'ın kablosuz şarj aleti AirPower'ın satış fiyatı belli oldu! AirPower ne kadara satılacak?

Apple, iPhone 8 ve iPhone X ile kablosuz şarj özelliğini iPhone’larında desteklemeye başladı ancak henüz kendi şarj istasyonunu satmıyor. Bunun yerine Apple Store’larda Qi standardındaki Mophie marka şarj pedleri satılıyor ve her biri 59,99 dolardan başlayan fiyatla sunuluyor. Apple'ın iPhone X ile beraber tanıttığı kablosuz şarj aksesuarı AirPower'ın satış fiyatı ortaya çıktı. Peki kablosuz şarj aksesuarı AirPower'ın fiyatı ne kadar?

Apple'ın kablosuz şarj aleti AirPower'ın satış fiyatı belli oldu! AirPower ne kadara satılacak?

Onur Binay/milliyet.com.tr

AirPower, iPhone 8, iPhone X ve Apple Watch Serisi 3 modelleri de dahil olmak üzere birden fazla Apple cihazını büyük bir etkinlikle tanıttı. Bunlardan biri de aynı anda şarj edebilen oval biçimli şarj matı: Airpower. Bu cihaz, Apple'ın yakında çıkacak kablosuz AirPods şarj kutusu ile de çalışacak.

Matın birden fazla cihazı şarj etme özelliği, Apple tarafından geliştirilen uygun bir teknoloji ile elde edilecek. Apple, teknolojisinin en yeni iPhone'lar tarafından desteklenen evrensel Qi standardının bir parçası haline gelmesi için çalışacağını söyledi.

Şirket, muhtemelen 2018 yılının başından itibaren satışını yapmaya başlayacağı kendi kablosuz şarj aksesuarı AirPower matı tanıttı ancak resmi çıkış tarihini ve fiyatını paylaşmadı. Polonyalı perakendeci, özel şarj pedi AirPower matın fiyatının ne kadar olacağını gösteren bir liste paylaştı.

AirPower mat, mevcut Qi şarj pedlerinden farklı olarak Apple tarafından geliştirilen teknoloji sayesinde eş zamanlı olarak üç uyumlu cihazı kablosuz şarj edebiliyor. AirPower, yalnızca iPhone 8/8 Plus / X, Apple Watch Series 3 ve AirPods şarj kutusunun yeni sürümü ile çalışacak şekilde tasarlandı.

AirPower'ın özel Apple teknolojisine sahip olduğu ve üç tane cihazı aynı anda kablosuz şarj edebildiği göz önüne alındığında muhtemelen oldukça yüksek bir fiyatla satışa sunulacak. ThinkPlain, bir Polonyalı perakendeci X-Com’un AirPower mat için 999 PLN (yaklaşık 270 dolar) bir fiyatla satışa sunulacağını iddia ediyor. Polonya’daki Apple Store’larda 270 dolar olacağı iddia edilen AirPower mat’ın ABD’deki Apple Store’lardaki fiyatının 199 dolar civarında olacağı söyleniyor.

AirPower matın Türkiye fiyatının tahminen 999 ila 1.199 TL aralığında olacağını söyleyebiliriz.

Apple, AirPower'ın 2018'de piyasaya çıkacağını, ancak daha spesifik bir yayın tarihi sağlamadığını söyledi.

Trump 'Yüzyılın Planı'nı açıkladı: Kudüs bölünmemiş bir şekilde İsrail'in olacakABD Başkanı Trump, sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini açıkladı. Trump, Filistin'in bağımsız devlet olabilmesi için 4 yıllık süre öngördüklerini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber