Apple'ın sırrı açığa çıktı

Dedikoduların merkezindeki dev ekranlı tabletin yeni bir izi bulundu.

Apple'ın sırrı açığa çıktı

iPad Pro veya diğer adıyla iPad Plus hakkında geçen seneden bu yana bir hayli iddia var. Hatta bir ara prototipinin çalındığına dair hırsızlık haberi çıkmıştı. Apple tabii ki bu konuda sessizleri oynuyor, fakat şu zamana kadar olan bazı sızıntılar ve izler iPad Pro'yu ele verdi. Son olarak iOS 9'un klavyesinde büyük ekranlı cihazın izi bulundu.

iOS geliştiricisi Steve Troughton Smith'e göre klavye şimdiye kadar görülmemiş iPad ekran boyutuna ayarlanmış gözüküyor. Diğer bir deyişle bazı yeni tuşlar ve normalde belirli tuş kombinasyonları ile oluşturulan sembollerin yeni satırı daha geniş görünüme sahip ekran boyutu için tasarlanmış.

Görsellerdeki gözüktüğü gibi iOS 9'un UIKeyBoard sistemindeki gizli klavye, 2048x1536 piksel çözünürlükten daha büyük olanlar için yeni Tab ve Caps Lock tuşları ekliyor. Klavyenin üst kısmında semboller içinse ek bir satır daha var. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber