Canon 5D Mark IV Özellikleri

Canon bugün 2005 yılından beri çıkardığı popüler full frame DSLR kameralarının dördüncü versiyonu olan 5D Mark IV’ü duyurdu.

Canon 5D Mark IV Özellikleri

Bu Canon ilk 4K video çekebilen 5D modeli. Ayrıca kameranın üzerinde Wi-Fi bağlantısı ve dokunmatik ekranda bulunuyor. 5D Mark IV Eylül ayı başında 3.499 dolardan satışa çıkacak.

Oldukça Güçlü

5D Mark IV ile kamerada bir önceki modelde yer alan her şey güncellenmiş diyebiliriz. 5D Mark III 2012 yılında piyasaya çıkmıştı. Mark IV’ün 30.4 megapiksel sensörü, 100-32000 doğal ISO aralığı bulunuyor. Bu aralık 50-102.400 arasında genişletilebiliyor.

Kamera Digic 6+ görüntü işlemcisine sahip. Ayrıca Mark III saniyede 6 kare çekerken Mark IV 7 kare çekiyor. Üzerindeki ekranın boyutu değişmemiş. Çözünürlük ise 1.62 milyon noktaya çıkmış. Artık ekran dokunmatik. Kamera üzerinde Wi-Fi NFC ve GPS’de bulunuyor.

Tele sıkışan tilkiyi kurtardıTunceli’nin Çemişgezek ilçesinde bir kişi, çitin telline sıkışan tilkiyi kurtardı.Çemişgezek ilçesine bağlı Bağsuyu köyünde bahçesi bulunan Armağan Yıldırım, bahçe çitlerinden gelen sese gitmesi üzerine bir tilkinin başının tellere sıkıştığını gördü. Yıldırım, bunun üzerine penseyle telleri keserek tilkiyi kurtardı. Kurtulan tilki hızla olay yerinden uzaklaştı. Yıldırım, ise o anları cep telefonu kamerasıyla kayıt altına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber