Geri Dön

Fortnite 6.22 güncellemesiyle iki yeni mod geliyor

Epic Games’in Fortnite için yayınladığı son güncelleme ile oyuna yeni bir silah eklendi. Ayrıca Battle Royale modu için Dehşetli Kapışma ve Baskın adında iki yeni sınırlı süreli mod da oyuncularla buluştu.

Fortnite 6.22 güncellemesiyle iki yeni mod geliyor

Fortnite'a 125 milyondan fazla oyuncusu olan Fortnite her yaştan oyuncuyu kendisine çekmeyi sürdürürken oyunun yaratıcısı Bu hafta 6.22 güncellemesine kavuşan oyuna Ağır Taarruz Tüfeği yanında ilgi çekici iki yeni oyun içi etkinlik eklendi.

Fortnite’a düzenli olarak sınırlı süreli etkinlikler getiren Epic Games, 6.22 güncellemesi için de iki farklı oyun modu hazırladı. Bunlardan ilki oyuncuların hem haritadaki canavarlara hem de rakip takımın oyuncularına karşı mücadele ettikleri Dehşetli Kapışma modu. Bu modda oyuncular 32’şer kişilik iki takıma ayrılıyor. Modun nihai amacı rakip takımı alt etmek olsa da bu o kadar kolay değil. Çünkü takımların ayrıca haritada ortaya çıkan Küp Canavarları’na karşı da dikkatli olmaları gerekiyor.

Oyuncuların yok ettikleri canavarlar silah ve eşya düşürme şansına sahip. Altın canavarlar ve canavarların çıktığı yerler yok edildiğindeyse Efsanevi türde eşyalar düşürecek. Ayrıca bu modda kaynak toplama hızı ve ganimet çıkma şansı büyük oranda artırılmış durumda.

Fortnite’ın 6.22 güncellemesiyle oyuna gelen ikinci oyun modu ise Baskın. Battle Royale’in hızlandırılmış bir versiyonu olarak tanımlanabilecek bu modda fırtına maçın başından itibaren daralmaya başlıyor ve çemberler arasındaki bekleme süresi de daha kısa. Bu nedenle maçlar en fazla 15 dakika sürüyor. Kısıtlı süresi olan ve Fortnite’a girip bir iki maç yapmak isteyen oyuncular için ideal.

Maçlar kısa süreceği için bu modda da hazine sandıklarının ve cephane kutularının çıkma ihtimali yükseltildi. Toplanan kaynak miktarı da %50 oranında artırıldı. Tüm bu özelliklerine bakarak Baskın! modunun soluksuz geçen maçlara ev sahipliği yapacağını tahmin etmek güç değil.

6.22 güncellemesinin oyuna eklediği Ağır Taarruz Tüfeği yüksek hasarı ile dikkat çekiyor. 25 mermi alan bir şarjörü olan bu silahın Nadir, Destansı ve Efsanevi çeşitleri mevcut. Yüksek hasar miktarıyla dikkat çeken ATT’yi yer ganimetlerinden, sandıklarından, otomatlardan ve mühimmat desteklerinden elde etmek mümkün.

Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber