Geri Dön

Geleceğin ilk lüks uzay oteli 2022 yılında açılıyor

Orion Span şirketinin kurucusu Frank Bunger, Auroro Station olarak isimlendirdikleri ilk lüks uzay otelini 2021 yılının sonlarına doğru yörüngeyi oturtarak, 2022 yılında misafirlere açılacağını söyledi.

Geleceğin ilk lüks uzay oteli 2022 yılında açılıyor

Orion Span şirketinin kurucu Frank Bunger, Kaliforniya’nın San Jose şehrinde düzenlenen Space 2.0 konferansı sırasında uzaya inşa edilecek ilk lüks otel Aurora Station hakkında açıklamalarda bulundu.

Bunger'in açıklamalarına göre Aurora Station’da 2’si astronot, 4’ü turist olmak üzere toplam 6 kişilik konaklama imkanı olacak. Misafirler 12 gün boyunca bu lüks otelde konaklayabilecekler. Bunger, Auroro Station’da 12 günlük bir konaklamanın 9,5 milyon dolardan başlayacağını söyledi. Bu neredeyse Türkiye maliyeti ile 38 milyon dolar yapıyor.

Şimdiden bu lüks otelde ön kayıt yaptırmak isteyenler Orion Span'ın sitesine girerek 80 bin dolar ön ödeme ile sıraya girmeye hak kazanıyorlar. Otele gidecek insanlara şirket tarafından 3 ay özel eğitim verilecek. Otelin sunacağı en büyük ayrıcalık, eşsiz dünya manzarası olacak. Bununla birlikte misafirler uzayda bitki yetiştirme çalışmalarına da katılabilecekler.

Geleceğin ilk lüks uzay oteli 2022 yılında açılıyor

Bunun dışında Bunger, dünya yörüngesinde uzun vadeli sürdürülebilir bir insan alanı yaratmak istiyor. Orion Span yer aldığı çok sayıda şirket ile (Axiom Uzay, Bigelow Aeospace) çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde dünya yörüngesine bu lüks oteli kurabilmek adına özel müşterileri için özel araçlarda geliştirmeyi planlıyor.

Aurora Station’ın 2022’de ziyaretçilerine kapılarını açması bekleniyor.

Bu tezgaha gelenler, oynamadan gitmiyorİstanbul'da şarkılar söyleyerek pazarcılık yapan Mevlüt Akın, eğlenceli halleriyle sosyal medyada fenomen haline geldi. Akın’ın pazar tezgahına gelen müşteriler alışverişini oynayarak ve göbek atarak yapıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber