Instagram şimdi de video üzerinde arkadaşları etiketlemeyi test ediyor

Instagram, kullanıcıların sadece fotoğraflara değil artık videolara da etiketleme yapmanın yollarını test ediyor. Videolara arkadaş etiketleme özelliği, yıl sonuna kadar tüm kullanıcılara sunulabilir.

Instagram şimdi de video üzerinde arkadaşları etiketlemeyi test ediyor

Onur Binay/milliyet.com.tr

Instagram, daha önce uygulamaya kişiselleştirilmiş emoji kısayolları eklemişti. Bir paylaşıma yorum yapacağınız zaman klavyenin üst kısmında en çok kullandığınız emoji simgeleri gösteriliyor.

Bu yeni özellik geçtiğimiz hafta kullanıcılarla sunulmaya başladı. Ancak geçtiğimiz mayıs ayından beri Android ve iOS kullanıcıları tarafından test ediliyordu. Özelliği kullanabilmek için uygulamanızın güncel olması gerekiyor.

Instagram şimdi de video üzerinde arkadaşları etiketlemeyi test ediyor

Instagram şimdi de video üzerinde arkadaş etiketleme özelliğini test ediyor. Video üzerinde etiketlenen insanları göstermek için farklı bir ikon kullanılıyor. Bu ikona tıklandığında kullanıcıların önünde “Videodaki Kişiler” adını taşıyan bir sekme açılıyor.

Instagram, video üzerinde kullanıcı etiketleme özelliğini mobil uygulamalarında test ediyor. Masaüstü versiyonlarında herhangi bir bir çalışma yok.

ABD Başkanı Trump: Türkiye'ye tüm yaptırımların kaldırılmasını emrettimABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin operasyonu bağlamında getirilen yaptırımların kaldırılması için talimat verdiğini açıkladı. Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı, 14 Ekim'de Türkiye'ye getirilen yaptırımların resmen kaldırıldığını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber