Geri Dön

İnternet uyanığına dev ceza!

Orjinali yetmedi, sahtesini yaptılar ama oyun devi Blizzard bu kez gözlerinin yaşına bakmadı...

İnternet uyanığına dev ceza!

Dünyanın en çok oynanan MMORPG'si World of Warcraft Blizzard'ın en önemli gelir kaynağı. Yapımcı şirket bu gelir kaynağına zarar verecek hiçbir şeye müsaade etmeyeceğini geçtiğimiz günlerde gösterdi.

Scapegaming isimli firma'nın özel WoW sunucusu, mahkeme emriyle kapatıldı. Üstüne üstlük firma 88 milyon dolarlık dev bir cezayı ödemek zorunda kaldı. Oyunculardan abonelik ücreti almayan sunucunun sahipleri, eşya satımından üç milyon dolar kazanmıştı.

Bilizzard'ın avukatları mahkemede son kullanıcı sözleşmesini gözler önüne sererek Blizzard'dan başkasının hiçbir şekilde sunucu ya da benzer WoW hizmetleri işletemeyeceğini kanunen tekrar onaylattı. Firmanın kazandığı parayla, ödemek zorunda olduğu parayı kıyaslarsak Blizzard'ın gerçekten 88 milyon dolar alması fazlasıyla zor görünüyor.

Yine de bu ceza, başkalarının da bu tarzda bir sunucu açmalarına ziyadesiyle engel olacaktır.


Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Trump 'Yüzyılın Planı'nı açıkladı: Kudüs bölünmemiş bir şekilde İsrail'in olacakABD Başkanı Trump, sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini açıkladı. Trump, Filistin'in bağımsız devlet olabilmesi için 4 yıllık süre öngördüklerini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber