Geri Dön

iPhone XS ve XS Max’teki eSIM teknolojisi sadece 10 ülkede destekleniyor

iPhone XS ve XS Max'in Çin için iki fiziksel SIM kartı destekleyen özel bir versiyon olacak. Çin dışındaki kullanıcılar, yeni iPhone cihazlarındaki çift hat desteğinden eSIM desteğiyle yararlanabiliyor. Ancak Apple'ın yeni iPhone'larındaki eSIM teknolojisini dünyada sadece on ülke destekliyor.

iPhone XS ve XS Max’teki eSIM teknolojisi sadece 10 ülkede destekleniyor

Onur Binay/milliyet.com.tr

Apple'ın açıklamasına göre iPhone XS ve XS Max modellerinde bulunan eSIM teknolojisi şu anda dünyada 10 ülkede sunuluyor. Bunlar arasında Avusturya, Kanada, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Macaristan, Hindistan, İspanya, İngiltere ve ABD bulunuyor. Türkiye listede ne yazık ki yok. Apple, eSIM uyumluluğunu Çin’de çift SIM kart yuvalı cihazlarla ortadan kaldıracak.

China Telecom ve China Mobile, Pekin hariç birkaç şehirde eSIM desteğini başlattı. Bunun yerine, yeni iPhone'lar, çoğu Android telefonunda olduğu gibi, iki fiziksel SIM karta sahip olacak. Bu özellik hemen kullanıma sunulacakken, dünyanın geri kalanında kullanıcıların Apple'ın bu sonbaharda eSIM yazılım güncellemesini göndermesini beklemesi gerekecek.

Elektronik SIM kartlar, fiziksel SIM karta olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Türkiye’de şu an için bu destek sunulmuyor. XS ve XS Max'in her ikisi de ikinci SIM desteği için fiziksel bir nano SIM kart yuvasına sahip.

Apple eSIM teknolojisini ilk kez Apple Watch Series 3'ün hücresel bağlantı destekli modellerinde kullanmıştı.

15 Aralık 2019 Magazin Bülteni15 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber