Geri Dön

PlayStation 4'ün satışları toplamda 82.2 milyona ulaştı

Sony, 2018'in ilk çeyreği için mali sonuçlarını açıkladı. PlayStation 4'ün piyasaya sürülmesinden bu yana satışları toplamda 82.2 milyona ulaştı.

PlayStation 4'ün satışları toplamda 82.2 milyona ulaştı

Onur Binay/milliyet.com.tr

PlayStation 4, 2013 yılında piyasaya sürüldü. Konsol, şimdiye kadarki en çok satan sistemlerden biri olma yolunda ilerliyor. Yakında, selefi 84 milyonu aşkın satış olan PlayStation 3'ü geçecek. Orijinal PlayStation 102.5 milyon satmıştı. Bugüne kadarki en çok satan konsol olan PlayStation 2, 155 milyonun üzerinde.

Microsoft, Xbox One için satış rakamlarını yayınlamayı durdurdu, dolayısıyla nasıl olduğunu bilmiyoruz. Mart 2017'de piyasaya sürülen Nintendo Switch, yaklaşık 20 milyon konsol sattı. Pazar araştırmacısı Newzoo, küresel oyun pazarının 2018'de 137,9 milyar dolar olmasını bekliyor. Konsollar piyasanın yüzde 25'ini oluşturuyor. Geri kalan kısmı büyük bütçeli oyunlar, ek içerikler ve satış sonrası para kazanma seçenekleri kapsıyor.

Sony bu mali yılda bugüne kadar 3.2 milyon PlayStation 4 sattı. Sonunda, şirket toplam 17 milyon sistem satmayı bekliyor. Geçtiğimiz yıl aynı çeyrekte Sony, 3,3 milyon PlayStation 4 konsol sattı.

Bu yıl PlayStation 4, God of War'dan da yardım aldı. Aksiyon oyunu ilk üç gün içinde 3 milyondan fazla kopya sattı. Diğer önemli ve özel oyun Spider-Man, 7 Eylül'de PlayStation 4 için çıkacak.

Trump 'Yüzyılın Planı'nı açıkladı: Kudüs bölünmemiş bir şekilde İsrail'in olacakABD Başkanı Trump, sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini açıkladı. Trump, Filistin'in bağımsız devlet olabilmesi için 4 yıllık süre öngördüklerini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber