Unutulmayan 10 çöküş!

Teknoloji dünyasının zirvesindeyken teker teker çöken 10 eski devin üzücü hikayeleri...

İş hayatı başarıdan çok felaket hikayeleriyle doludur aslında. ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, yeni bir girişimin başarısız olma ihtimali, ortalama yüzde 85 ila 90 arasında değişebilmektedir.

Tabii ki burada girilen sektörden, girişimcilerin tecrübesine dek pek çok unsur rol oynar şüphesiz. Ancak yine de o denli büyük hatalar, o denli kolayca yapılabilmektedir ki, dönüp geçmişe bakıldığında insanın olanlara hayret etmemesi mümkün değildir.

Yeni ve ileri teknolojilerle uğraşan firmalar ise bu açıdan her zaman bıçak sırtındadırlar. Çoğu zaman bilinmedik sulara yelken açan bu firmalar, rotalarını çizerken bir yandan da tarih yazarlar. Ne var ki bu tarihçeler her zaman başarı hikayeleriyle dolu değildir. Sık sık çöküşler yaşanır, geride diğer girişimcilerin tüylerini ürperten enkazlar kalır.

Gelin teknoloji pazarında bu türden iz bırakmış firmalara birlikte bakalım...


Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Çocukken hiç oyuncağı olmadı,dolmuşunu oyuncakla donattıOsmaniye’de çocukken hiç oyuncağı olmayan halk otobüsü şoförü 28 yaşında ki Fatih Çokan, çocuklar için otobüsü oyuncaklarla doldurdu. Çokan, otobüsündeki oyuncaklarla hem oynuyor hem de otobüse binen çocuklara hediye ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber