Geri Dön

watchOS 4.1 güncellemesi çıktı! watchOS 4.1 ile hangi yenilikler geliyor?

Apple, iOS 11.1 güncellemesiyle birlikte watchOS 4.1 güncellemesini yayınladı. Apple’ın akıllı saati Apple Watch için yayınlanan bu güncelleme önemli yenilikler sunuyor. watchOS 4.1, watchOS 4’ün yayınlanmasından bir aydan daha uzun süre sonra yayınlanmış oldu.

Onur Binay/milliyet.com.tr

Apple, bugün, Apple Watch’ta çalışan watchOS 4 işletim sisteminin ilk büyük ara güncellemesi olan watchOS 4.1’i yayınladı.

Apple'ın yeni saat modellerinin dahili belleğinden müzik çalarken 10 saate kadar pil ömrü elde edildiğini belirtirken, LTE ile Apple Music akışını gerçekleştirirken cihazın pil ömrünün yedi saate kadar ulaştığını söylüyor.

Yeni gelen Radyo uygulamasıyla en son nesil Apple Watch’ta, Beats 1’de canlı radyo, özel istasyonlar ve uzmanlar tarafından hazırlanmış istasyonları dinlemek mümkün olacak.

Apple Watch Series 3’ün sadece GPS özellikli versiyonunda da Wi-Fi üzerinden Apple Music ve Radyo uygulamalarını kullanmak ve müzik dinlemek mümkün oluyor.

Apple, pil ömrünün kullanım, yapılandırma, hücresel şebeke, sinyal gücü, akış kalitesi ayarları ve diğer pek çok faktöre göre değişiklik gösterdiğini söylüyor.

Bu özelliklerin yanı sıra watchOS 4.1 ile Unicode 10 emoji karakterleri geliyor. Yeni emojiler, iOS 11.1 ve macOS High Sierra 10.13.1’de de yer alıyor.

Güncelleştirmeye dahil olanların bir listesi:

 • Apple Müzik veya iCloud Müzik Kitaplığı ile Apple Watch Series 3'te müzik yayını
 • Apple Watch Series 3'teki yeni Radyo uygulaması ile Beats 1'de canlı radyo özel istasyonlar ve uzman tarafından hazırlanan istasyonlar dinleyin
 • Şarkıları, çalma listelerini veya albümleri bulmak, keşfetmek ve çalmak için Siri'yi kullanın
 • Daha doğru mesafe, hız ve enerji yakma metrikleri için fitness verilerini GymKit özellikli koşu bandı, eliptik, merdiven basamak ve iç mekan bisikletleriyle senkronize edin
 • Apple Watch Series 3 (GPS + Hücresel) Denetim Merkezi'ndeki bir WiFi ağından bağlantı kesme özelliği
 • Özellik etkin olmadığında Heart Rate bildirimlerinin alındığı Apple Watch Series 1 ve sonraki sürümü için sorun düzeltildi
 • Bazı kullanıcıların Duruş Anımsatıcılarını almadığı bir sorunu giderir
 • Geçerli duruş saati göstergesinin bazı kullanıcılar için görünmediği bir sorunu çözüyor
 • Haptiklerin sessiz alarmlar için teslim edilmemesine neden olan bir sorunu çözdü
 • Apple Watch'in (1. nesil) bazı kullanıcılar için şarj edilmesini engelleyen bir sorunu giderir
 • Gün doğumu ve gün batımı komplikasyonlarının bazen görünmeyebileceği sorunu çözdü
 • Mandarin'i Çin için varsayılan dikte dili olarak geri yükleyin

watchOS 4.1, iPhone’daki Apple Watch uygulamasını kullanarak Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden şimdi indirilebilir. Yeni yazılımı yüklemek için, Apple Watch’un en az yüzde 50 şarj seviyesinde olması, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekiyor.

25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber