'Yüzüklerin Efendisi'nin yönetmeninden video oyunu

"Yüzüklerin Efendisi" ve "King Kong" filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni Peter Jackson, yeni interaktif oyunların geliştirilmesi için Microsoft ile çalışmaya başladı

Amerikan yazılım devi Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre, Yeni Zelandalı Jackson ile ortağı Fran Walsh ve Microsoft Oyun Stüdyoları'nın, XBox oyun konsollarında oynanan popüler Halo adlı oyunun yeni versiyonlarının kurulum sistemlerinin üretimi ve yeni bir interaktif oyun projesi geliştirmek için ortak şirket kurdukları belirtildi.

Son filmi ''Kinog Kong'' olan Jackson, video oyunlarının ve interaktif eğlencenin geleceğinin sınırlarını zorlamak istediğini belirterek, yeni oyun teknolojisinin üreticilerine film yönetmenleri ve kitap yazarlarınınki gibi mesleklerini icra etme olanağı sunduğunu ve interaktif özelliği sayesinde ek bir boyut sağladığını kaydetti.

Microsoft'un XBox 360 ve online oyun olanağı sunan XBox Live oyun konsollarında oynanabilecek oyunların şiddet içerikli olmayacağı belirtiliyor.

Şahan Gökbakar: Ne oldum değil, ne olacağım diyeceksin!Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile son dönemde kendisine gelen eleştirilere ilginç bir gönderme yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber