21.01.2018 10:50 | Son Güncelleme:
Milliyet.com.tr

Son dakika: Afrin'e kara harekatı başladı! Teröristler köy ve kasabalara çekiliyor

Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı harekatı ile ilgili bilgi veren askeri kaynaklar, kırsalda ciddi bir direnişle karşılaşılmadığını ve teröristlerin köy ve kasabalara çekildiğini belirtiyor. Sınırda tank hareketliliği yaşanıyor.

TSK’nın beklenen Afrin harekâtı dün hava operasyonu ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kütahya’da verdiği “Harekât sahada fiilen başladı” mesajından iki saat sonra Türk savaş uçakları, Afrin’deki PKK/PYD hedeflerini vurdu. Genelkurmay harekâtın adını Zeytin Dalı olarak duyurdu.

Başbakan Binali Yıldırım kara harekatı için bugünü işaret etmişti. Gece boyunca tanklar sınıra konuşlandı. Sabah saatlerinde ise özel kuvvetler ve komandoların sınırı geçmesiyle kara harekatı fiilen başladı.  Tanklar, sabah saatlerinden itibaren sahada ilerlemen ÖSO güçleri ve askerlere destek veriyor. Kilis-Hatay hudut hattındaki bazı köylerden top sesleri duyuluyor.

TERÖRİSTLER KAÇIYORLAR

Kara birlikleri de sabah saatlerinden itibaren sınırı geçti. Askeri kaynaklar, kırsalda ciddi bir direnişle karşılaşılmadığını ve terör örgütü üyelerinin köy ve kasabalara çekildiğini belirtiyor.

TANKLAR AFRİN SINIRINA DAYANDI

Milliyet  Suriye'ye giren Tankları Afrin'ın Çalkaya bölgesinde görüntüledi. Tanklar Afrin'e giren ÖSO kuvvetlerine destek veriyor. 

 

Bu habere ifade bırak
  • 31Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 2Kızgınım
  • 3Üzgünüm
Toplam Oy39