Geri Dön

Hem doğal, hem natürel!

Hem doğal, hem natürel!

Hem doğal, hem natürel!

ZANNETMEYİN ki bayramda serdik oturduk. Daha fazla içerik sunmayı tercih ettik. Bayram mı değil mi? Yine hayvan kesim faciaları. "Boğaz kana bulandı" diye haberler... TV haberlerinde yine dana, deve, koç, boğa kovalamacaları, kancalara asılanlar, yerlerde kesilenlerin görüntüleri ile bir yılda çok fazla değişmediğimizi görmüş olduk. Kanunlarla, yasaklarla bu işin olmayacağı baştan beri biliniyordu. Bu, kişinin kendisi ile olan sorunu öncelikle. Kurbanı kestik yol kenarında, bir güzel de gavurma yaptık, geçtik televizyonun garşısına izledik Kemal Sunal’ı, pek bir güldük anlayacağınız. Kafadan bir üç nesil daha keser yol kenarında, asar vinçlere bacağından boğaları, kovalar koçları bir elinde kör bıçak sokaklarda.

KURBAN sadece koyun kesmek mi? Böyle olmadığının tartışması vardı "Ateş Hattı"nda. Önemli bir tartışmaydı. Çünkü bir tabunun çatırdamasıydı. Tabii öyle kolay olmuyor. Karşı çıkanlar "Bugüne kadar sesiniz çıkmadı, şimdi mi uyandınız" der gibiydi. Tabulara sarılanlar şöyle der zaten, "Bugüne kadar nirdeydin?"... Tartışma akıtılan kanları kurutmadı. Ama en azından bir başka seslerin de sesi yükselebildi.

"İKİ Kere Kiki" bana göre TV’lerdeki en iyi şovlardan biri. Hande Ataizi ile Cem Davran birbirlerini tanıdılar, huylarını suylarını öğrendiler ve ortak bir dil yakaladılar. Özellikle Cem Davran ilk başlardaki sıkıntısını üzerinden atıp havaya girdi. Nasıl bir şov programını sunduğunu, bunun şartlarının ne olduğunu kabullendi. Ve son programlarında "Performans" vardı. Sahne sanatının olanaklarını kullanarak oluşturdukları skeçler ile gerçekten TV’lerimizdeki şov boşluğunu dolduruyorlar. Bunu sadece kısa parodiler ile sınırlamadan bir programa yayabilirlerse yeni bir şov formatına imza atmış olurlar.

HÜLYA Avşar’ın soyunup öpüşmesi ya da soyunmayıp öpüşmemesi epey yazıldı çizildi. Konulara açıklık getirdi "Neler Oluyor Hayatta" programında... "Sevişmeye açız galiba" dedi. Doğrudur, acayip açız. Yoksa bu kadar magazin programı olur muydu? Sonra kendisi sevişmeyip öpüşmese de şöyle bir gerçeğin altını acayip çiziverdi; "Doğanın en natürel şeyi"... Yani sevişmek, öpüşmek, çok doğal ve natürel! Hülya hanım, siz de doğal ve natürel bir güzelliğe sahipsiniz. Ne diyelim!

Bu tezgaha gelenler, oynamadan gitmiyorİstanbul'da şarkılar söyleyerek pazarcılık yapan Mevlüt Akın, eğlenceli halleriyle sosyal medyada fenomen haline geldi. Akın’ın pazar tezgahına gelen müşteriler alışverişini oynayarak ve göbek atarak yapıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber