Mersin

Yerel Haber
06 Şubat 2018 - 14:28

Toroslar'da Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

IHA

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan Meclis Toplantısı’nı Belediye Meclis Salonunda yaptı.
Belediye Başkan Vekili Haluk Mutluay’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, yoklama ve bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak oy birliğiyle kabul edilmesiyle başladı. Daha sonra gündemin diğer maddelerine geçildi. Mersin Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’nün yazıları gereğince, 17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali için Toroslar Belediyesi bütçesinden maddi desteğin sağlanmasına ilişkin teklif görüşülerek, oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. Kalkınma Bakanlığı bünyesinde Sosyal Destek "SODES" kapsamında, sivil toplum teşkilatlarının güçlendirilmesi amacıyla Mersin Kara Göçer Oymağı Eğitim ve Kültür Derneğince hazırlanan "Mersin Yörük Kadınları Çarşısı Projesi" için Toroslar Belediyesi’nin eş-başvuran olarak katılmasına, başvuru sahibi olarak Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya projeyi uygulama kararı ile birlikte projenin faaliyetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve projenin bütçesinden kullanacağı kurum katkı payı aktarma taahhüdünü yerine getirmesi konularında yetki verilmesine ilişkin teklif görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen gündem maddelerinin komisyonlara havale edildiği ve oy birliğiyle kabul edildiği meclis toplantısında, belediye ihtisas komisyonlarından gelen raporlar da görüşülerek karara bağlandı.
Toplantı, Mart 2018 ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün 5 Mart Pazartesi saat 14.00 olarak belirlenmesinin ardından, temenni ve öneriler ile son buldu.

MersinYerel Seçim Sonuçları

Mersin Hava Durumu

8°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.