Erzincan

Yerel Haber
03 Aralık 2016 - 14:00

Vali Arslantaş'tan Dünya Engelliler Günü Farkındalık Mesajı

IHA

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle bir farkındalık mesajı yayınladı.
Vali Arslantaş mesajında şunları kaydetti; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve şehrimizde de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık yaratmak için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bugünün hakkıyla idrak edilmesi için tüm vatandaşlarımızın empati kurması, çevremizdeki engelli bireylerin sorunlarının konuşulması ve çözümler üretilmesi için bir fırsat günü olarak görmemiz gerekir.
Medeni toplumlar, engeli ne olursa olsun, tüm insanların eşit ve huzur içinde yaşaması için üzerine düşen görevi yapmaktadır. Bizler, tüm vatandaşlarımızı Yaradan’ın emaneti olarak görüp onlara hizmet etmeye kendimize düstur edinmişiz. Engelli kardeşlerimiz toplum için bir yük değil tam tersine toplumun asli unsurlarıdır. Onların mutluluğu, huzuru tüm insanlara sirayet ederse daha güçlü ve huzurlu bir topluma kavuşuruz. Bütün çalışmalarımız, projelerimiz tüm insanlar içindir. Bu nedenle kimseye ayrım yapmadan hizmetlerimize devam ediyoruz.
Unutmayalım ki engellilik, bir kusur değildir. Yardımlaşma ve dayanışmayla her engelin aşılacağına yürekten inanıyorum. Her bir vatandaşımız, toplumsal duyarlılık bilincini taşıdığı sürece tüm engelleri aşarız. Özellikle engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta daha aktif olması için ulaşım başta olmak üzere yaşamın her alanında yeni düzenlemeler yapmalıyız.
Erzincan’da yaşayan her engelli vatandaşımızın üretken, kendisiyle barışık bireyler olmasını hedefliyoruz. Zira engelli vatandaşlarımızın kaliteli yaşam sürmesi, yaşadıkları tüm engellerin ortadan kaldırılması bir sosyal sorumluluktur. Hoş görü ve kardeşlik atmosferinde tüm vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamaları en büyük arzumuzdur. Huzurlu ve güvenli bir şehir olabilmek için de engelli bireylerimizin toplumun ayrılmaz birer parçası olması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Engellilerin sorunlarıyla ilgili milletçe sorumlu davranıp tüm engelleri ortadan kaldırmak temennisiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli vatandaşlarımızın daha mutlu huzurlu ve başarılı olmasına katkıda bulunacak etkinliklerle geçmesini canı gönülden diliyorum.”

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.