Xiaomi Mi 7'ye Face ID özelliği geliyor!

16.05.2018'de eklendi16.05.2018-15:34 'de güncellendi
Kullanıcıları tarafından merakla beklenen yeni Xiaomi, Mi 7 modelinde bulunan çentik ile birçok yeni özelliği beraberinde getirecek. Xiaomi, Apple'ın yen amiral gemisi iPhone X'teki gibi Face ID'ye çok benzeyen bir yüz tanıma sistemi sunacak.

Merakla beklenen Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 7 modeli yeni özellikleri ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Xiaomi Mi 7'de bulunan çentik sayesinde birçok yeni özellikte telefon ile birlikte sunulacak. Bu özelliklerden biri de Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone X'teki gibi Face ID'ye çok benzeyen bir yüz tanıma sistemi olacak. 

Bilindiği gibi Face ID ile telefonunuzun ekranına yüzünüzü okutarak daha güvenli bir şekilde telefonunuzu açabilirsiniz. Apple, bunun için nokta projektörü ve kızılötesi kamera kullanıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi de benzer bir güvenlik uygulaması kullanacak.

Son çıkan görüntülerde de Xiaomi'nin yine iPhone X'a benzer bir çentikli telefon çıkardığı, ancak bu çentiğin çok daha büyük olduğu ortaya çıkmıştı. Çentiğin boyutları ise içerdiği özelliği daha ön plana çıkaracak. Android'deki yüz tarama özelliğinde ise yalnızca ön kamera bulunuyor. Bu sayede de çentikler, yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü gibi şeylerle donatılır ve çok daha küçük olur. 

Xiaomi mi 7'deki bazı Face ID için çıkış tarihi henüz verilmedi. Fakat telefonun çıkış tarihinin 23 Mayıs olması bekleniyor.