Yalova

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 20:02

Yalova'da Belediye Meclis Üyesinin Darp Edildiği İddiası

CHP Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Çelik: "Arkadaşımız hatalı, kusurlu olabilir, haklı da olabilir. Ancak öldüresiye bir darp, her birimize bir mesajdır"

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik, bağımsız meclis üyesi Ahmet Yavuz'un belediye personelinin de içinde bulunduğu bir grup tarafından darp edildiğini iddia etti.

Yalova Belediye Meclisi, kasım ayı 5. birleşimi, Belediye Başkanı Vefa Salman başkanlığında, meclis toplantı salonunda yapıldı.

Çelik, burada yaptığı konuşmada, meclis üyelerinin karar organı olduğunu ve denetimler yapmakla görevli olduğunu söyledi.

Her meclis üyesinin bilgi sahibi olma ve o bilgiyi paylaşma hakkı olduğunu belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Mecliste çalışma yapmış, diyaloglar oluşturmuş, araştırma içerisine girmiş bir arkadaşımız, maalesef hem belediye personeli, hem belediye çalışanı, hem belediyenin kiraladığı mekan içerisinde acımasızca darp edilmiştir. Arkadaşımız hatalı, kusurlu olabilir, haklı da olabilir. Ancak öldüresiye bir darp, her birimize bir mesajdır. Daha önce yaşanmış bir darbın benzeri olarak ortaya konulan bu darp, doğru ve kabul edilebilir değildir. İkinci, hatta üçüncüsünü yaşadığımız bu olay karşısında tedbir almak, fotoğrafı iyi okuyup sonuçlarını iyi değerlendirmek gerekiyor. Eğer bu yapılmazsa ilerleyen zaman içerisinde, bizler görevimizi yapma gayretinden ötürü aynı sonuçlara maruz kalabiliriz."

Yavuz'un, 8 Kasım'da Yalova'da bir tesiste tartıştığı bir grup tarafından darp edildiği, burnunun kırıldığı ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı anımsatıldı.

YalovaYerel Seçim Sonuçları

Yalova Hava Durumu

-1°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.