Cafe

08.01.2009 - 02:21 | Son Güncelleme: 08.01.2009-2:23

Yaman, bestelerimin ilham kaynağı olacak

6 aylık olan oğlu Yaman’la ‘Mother&Baby’ dergisine poz veren Emina Sandal, “Annelik bir kadını çok naif yapıyor. Bu da müzisyen olarak benim müziğime yansıyacak” diyor

Sitene Ekle
Yaman, bestelerimin ilham kaynağı olacak

Geçen yıl 14 Ocak’ta Mustafa Sandal’la Less Ottomans Otel’de sürpriz bir nikâhla dünya evine giren, ağustos ayında da oğlu Yaman’ı dünyaya getiren Sırbistan kökenli şarkıcı ve besteci Emina Sandal, Türk âdetlerini sevdiğini, bu nedenle oğlunun göbek bağını sakladığını söyledi.
“Yamamito” diye hitap ettiği altı aylık bebeğiyle ‘Mother&Baby’ dergisine poz veren Sandal, “Yaman’ın göbeği çekmecede duruyor. Ben de onu güzel bir yere atmayı düşünüyorum. Çünkü çok sevdim bu âdetinizi. Bir okulun çatısına ya da bahçesine atacağız herhalde bakalım...” dedi.

İkinci çocuk istiyor

Çocukları çok sevdiğini ve ikinci bir çocuk yapmayı düşündüğünü belirten Sandal, “Çocukları o kadar çok seviyorum ki, ikinci çocuğumuzun olmasını şimdi bile düşünüyorum aslında... Birçok kişi günümüzde önce kariyer hedeflerini ön planda tutuyor. ‘Önce işimde hedeflediğim yere geleyim. Daha sonra çocuk olur, kariyerim ön planda olmalı’ diye düşünülüyor. Bunun doğruluğunu ya da yanlışlığını tartışmak amacıyla bu konuyu açmadım. Sadece benim kişisel fikrim, çocuk sahibi olmanın her şeyden önce geldiği... Benim için öncelikli olarak aile hayatı gelir. Hamileliğim çok zor geçti. Buna rağmen çocuk sahibi olmak için yeniden o sıkıntılara katlanmaya değer” diye konuştu. 

Önce çocuk, sonra kariyer

Türkçe’nin çok zor olduğunu, bu nedenle kendi dilinde müzik yapmak istediğini belirten Sandal, eşi Mustafa Sandal’la da ortak bir çalışma yapmak yerine tek başına çalışmayı planlıyor.
“Bence çocuk sahibi olmak kariyeri etkilemiyor” diyen Emina Sandal, şöyle konuştu:
“Yaman henüz 2.5 aylıkken ben bir video klip çektim. Ama tabii bebeğimle bol bol vakit geçirmek istiyorum. Yardımcılarımız tabii ki var ama ben bebeğimi sadece bakıcıların büyütmesini istemiyorum. Kariyerime devam edeceğim ama ben her şeyden önce bir anneyim.
Bestelerimi yaparken Yaman’a olan sevgim baş ilham kaynağım olacak. Annelik bir kadını çok naif yapıyor. Bu da müzisyen olarak benim müziğime yansıyacak.”

Oğlumun teyzesiymişim gibi hissediyorum
Oğluyla Türkçe’yi çok iyi konuşamadığı için kendisinin Sırpça, eşinin ise Türkçe konuşacağını belirten Emina Sandal, oğlunu ilk kez babasını kaybettiği gün kucağına aldığını söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yamamito’yu ilk kez kucağıma aldığımda ağladım. Annemler yanımdaydı, Mustafa’nın annesi, ben, hepimiz bu yeni üyemizi karşıladık. Benim babam vefat etti ve onu çok özlüyorum. İlginçtir Yaman, babamı kaybettiğimiz gün doğdu. Oğlumun bana hediye olduğunu düşünüyorum. Onu gördüğümde biraz kafam karıştı. Anne olduğumu tam anlayamıyorum. Bana yeğenlerim tata (teyze, hala) der. Sanki Yaman’ın tatasıymışım gibi geliyor. Bu gerçekten çok ilginç bir duygu.”

‘Ne yazık ki emziremedim’
Oğlunu emzirmek istediği halde bunu yapamadığını belirten Sandal, “Ne yazık ki, çok istememe rağmen Yaman’ı emziremedim. Çok istemiştim ama olmadı. Çok da denedim aslında... Tam dört kez mastit (Meme iltihabı) oldum. Emzirmek gerçekten hiç kolay bir şey değilmiş” diye konuştu.


Etiketler:
©Copyright 2009 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.