Dünya
28.02.2014 - 15:32 | Son Güncelleme: 28.02.2014-17:20

Yanukoviç Rusya'da ortaya çıktı

Ukrayna'da devlet başkanlığından azledilen ve yaklaşık bir haftadır nerede olduğu bilinmeyen Viktor Yanukoviç, Rusya'nın Rostov şehrinde düzenlediği basın toplantısıyla ortaya çıktı.

Sitene Ekle
Viktor Yanukoviç, "Ukrayna'nın geleceği için, yönetimi güç ve korkuyla  ele geçirenlerle mücadeleye devam edeceğim. Beni kimse devirmedi. Ukrayna'yı,  şahsıma ve yakınlarıma gelen tehditler nedeniyle terketmek zorunda kaldım" dedi.
 
İşte Yanukoviç'in sözleri:
 
Ukrayna'da yaşananlar utanç verici. Ukrayna  halkından tüm yaşananlar ve bunlara engel olamadığım için özür diliyorum.
 
Muhalefet, üç AB ülkesi dışişleri bakanlarının katılımyla  imzalanan anlaşmanın şartlarını yerine getirmedi. Ortaya çıkan tüm sorunların  çözüme kavuşması adına referandum yapılmasını teklif ediyorum.
 
Kırım'da yaşananlar Kiev'de yaşanan darbeye doğal bir tepkidir. Ukrayna'nın mevcut devlet başkanı olarak Kırım'ın, özerkliğini  koruyarak, Ukrayna devletinin bir parçası olarak kalması gerektiğini söylüyorum.
 
Ukrayna'ya kendim ve ailemin can güvenliği garanti  edildiği zaman döneceğim. 25 Mayıs'ta düzenlenecek başkanlık seçimleri yasal  değil, seçimlere katılmayacağım
 
DEVLET BAŞKANI HALA BENİM
 
Öte yandan, Ukrayna'nın devlet başkanının kendisi olduğunu söyleyen Yanukoviç, hükümet yetkilileri, muhalefetler ve Avrupa Birliği yetkililerinin ülkede yaşanan çatışmaları araştırmaları gerektiğini belirtti. Yanukoviç açıklamalarında, İçişleri Bakanlığı'na ruhsatsız silahların hemen teslim edilmesini ve idari binaların hemen boşaltılması gerektiğini kaydetti. 
 
Yanukoviç, "Eli silahlı kişiler sokakları hemen boşaltmak zorundalar. Ukrayna halkının normal hayatına geri dönmesi gerek" dedi.
 
 

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi, Paulo Coelho'nun bir romanı değildir?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.