Gündem
09.11.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 09.11.2017-2:30

Yaşar Kemal sergisi doğduğu topraklarda

Lütfi Özgünaydın’ın daha önce İstanbul, Frankfurt ve Paris’te ziyarete açılan Yaşar Kemal fotoğraflarından oluşan sergisi, usta yazarın doğduğu topraklarda izleyicinin karşısına çıkıyor.

Sitene Ekle

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Yaşar Kemal Kültür Sanat Günleri kapsamında bu hafta Adana’nın Seyhan ilçesindeki Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ziyarete açılan sergi 19 Kasım’a kadar görülebilecek. 

Yaşar Kemal’le tanıştıktan ve onun fotoğraflarını çeken ve bir yıl süreyle Çukurova’ya gidip dönen Lütfi Özgünaydın, “Yaşar Kemal, bir gün bana ‘Neden Çukurova’yı çekmiyorsun?’ diye sordu. Birkaç hafta sonra Çukurova’ya hareket ettim. Binlerce sayfa romanın yazıldığı Çukurova’yı fotoğraflamak heyecan vericiydi. Seyahatlerin sonunda fotoğrafları getirip Yaşar Kemal’e gösteriyordum. O da mekânları görünce heyecanlanıyordu. Bazen küçük objeler de getiriyordum. Bir keresinde doğduğu Hemite köyünün kalesinden küçük bir taş getirdim. Sohbetimiz boyunca o taşı elinden bırakmamıştı” diyor. 


 


Bilgi Yarışması"Bir şey yapmayı, bir şey elde etmeyi çok istemek" anlamındaki deyim hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Masalcı Grımm Kardeşler hangi ülkedendir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX