Hatay

Yerel Haber
26 Eylül 2017 - 12:15

Yayladağı'nda Suriye Sınırına Güvenlik Duvarı

IHA

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde, 40 kilometrelik Suriye sınırına 4 metre yüksekliğinde, 7 ton ağırlığındaki beton bloklarla güvenlik duvarı örülüyor.
Suriye’nin İdlib ve Lazkiye kentlerine sınır olan Yayladağı ilçesinde, kaçakçılığı ve yasa dışı geçişleri önlemek amacıyla sınıra beton bloklarla duvar örülüyor. Daha önceden 25 kilometresi tamamlanan duvarın geriye kalan kısmı ise iş makineleri ve vinç yardımıyla işçiler tarafından hummalı bir çalışmayla ara verilmeden sürüyor. Beton blokların her biri 4 metre yüksekliğinde ve 7 ton ağırlığında.
Uluyol Mahallesi’yle Çandır Mahallesi arasında bulunan sınır hattına örülen duvarda, Uluyol, Görentaş, Güveççi, Yukarı Pulluyazı, Gözlekçiler ve Çandır mahalle sınırları tamamlanırken, Aşağı Pulluyazı Mahallesi sınırı ile Kızılçat Mahallesi sınırı arasında çalışmalar devam ediyor.


Sınır duvarının etrafında askeri zırhlı araçların da devriye attığı görüldü. Öte yandan, sınır hattı boyunca yol yapım ve asfaltlama çalışmalarında sona gelindi.
Yapılacak beton duvarın jilet tel ve elektronik sensörler vasıtasıyla güçlendirileceği öğrenildi.

HatayYerel Seçim Sonuçları

Hatay Hava Durumu

19°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.