İstanbul

Yerel Haber
08 Mayıs 2014 - 17:00

YAZAR EYLEM TOK’TAN, “ALLAH’IN PİYONLARI”

IHA

Yazar Eylem Tok’un yeni kitabı “Allah’ın Piyonları” raflarda yerini aldı. Eylem Tok kitabında, oluşturduğu olay örgüleriyle kaderi ve yazgıyı işliyor.
Destek Yayınları’ndan çıkan yazar Eylem Tok’un kitabı “Allah’ın Piyonları” okuyucuyla buluştu. İnsanların içinde bulunduğu zor hayatları, oluşturduğu olay örgüleriyle anlatan yazar Tok, kitabında yazgı ve kaderi de ele alıyor. Kitabında, “Türk’ün Kürt’ün, Alevi’nin Sünni’nin, sağcının solcunun aynı çaresizlikle yüzleştiği bir minik Türkiye” ifadelerini kullanan yazar, hırpalanmış, hor görülmüş, kökünden koparılmış insanların “yırtmak” için neler yapabileceğini gözler önüne seriyor. Yazar Tok, kitapla ilgili şu bilgileri veriyor: “Yoksunluğun ve değersizliğin kol gezdiği İstanbul’un “en tehlikeli” mahallesinde, suç, şiddet ve uyuşturucu girdabının ortasında çocukluk arkadaşı üç bitirim delikanlı. Babadağlı Yusuf kendini inançlı zanneden, karısını seven ama döven, harama el sürmeyen ama sürekli esrar içen bir yarı şizofren. Deli Hamza çocukluğunu hiç bilmemiş, “büyümek” için gizli servisin emrine girmiş bir ağır abi. Ve Taykurt. Varoşun pisliğinden kurtulmak için kapitalist sistemin entelektüel promosyonunu yapan başarılı bir şair-reklâmcı. Önce masumdular tüm çocuklar gibi. Kirlenmek ve kirletmek istemediler. Vücutlarını birbirlerine siper edebilecek kadar harbi bu üç canciğer, makûs yazgılarını değiştirmek istediler! Ama bilmiyorlardı ki kader cilvelidir. Bazen ağlarını öyle örer ki, birbiri için ölebilecek insanlar birbirlerini öldürebilirler!”

Etiketler: Sünni, İstanbul, Alevi
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.