Bartın

Yerel Haber
22 Nisan 2016 - 16:01

Yelken yarışları Amasra'da başladı

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Karadeniz Bölge Kupası Yelken Yarışları Amasra’da başladı.Sabah Amasra Limanı’nda yelken kulübü önünde toplanan 73 sporcu yelkenleri ile birlikte hazır bulunurken, havanın rüzgarsız olması denize açılmalarını geciktirdi. Saat 11.00’da yarışlara başlatmak üzere yelken kulübüne gelen Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, rüzgarın çıkmaması üzerine sporcularla sohbet ederek zaman geçirdi.

IHA

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Karadeniz Bölge Kupası Yelken Yarışları Amasra’da başladı.
Sabah Amasra Limanı’nda yelken kulübü önünde toplanan 73 sporcu yelkenleri ile birlikte hazır bulunurken, havanın rüzgarsız olması denize açılmalarını geciktirdi. Saat 11.00’da yarışlara başlatmak üzere yelken kulübüne gelen Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, rüzgarın çıkmaması üzerine sporcularla sohbet ederek zaman geçirdi.
Vali Azizoğlu yarışlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün düzenlenen yelken yarışlarına 5 ilden sporcu kardeşlerimiz iştirak ettiler. Bizlerde gençlerimizi bu etkinliklerinde yalnız bırakmamak onlara destek olabilmek için burada bulunuyoruz. Bu etkinlik aynı zamanda dünyanın göz bebeği olan Çeşm-i Cihan Amasra’da yaptığımız güzel etkinliklerden bir tanesidir. Bu vesile ile hem Amasra’mızın güzelliği ortaya çıkacak hem çocuklarımız güzel bir yarışma yapacaklar. Amasra’da yaşayan insanlarımız ve ilçemize gelen misafirler bu yarışmaları izleme imkanına kavuşacaklar. Başta yelken federasyonu yetkilileri olmak üzere kulüp başkanlarımıza, öğrencilerimize, sporcularımıza ve Amasra’daki idarecilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.


Vali Seyfettin Azizoğlu’nun konuşmasının ardından açık denizde bekleyen antrenörlerden beklenen müjdeli haber geldi. Rüzgarın çıkması ile birlikte Vali Azizoğlu’nun verdiği startla yarışmalar başladı. Beş ilden 73 sporcunun katıldığı yelken yarışmaları optimist dalında 53 sporcu 4-7 yaş grubunda 11 sporcu, Lazer Radial’de ise 9 sporcu mücadele edecek.

BartınYerel Seçim Sonuçları

Bartın Hava Durumu

19°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.