İmece Usulü Yapılacak Okula 100 Bin Tl'lik Destek

İmece Usulü Yapılacak Okula 100 Bin Tl'lik Destek

Denizlili hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için hayırsever katkısı hızla devam ediyor. Tümaş Mermer Sanayi adına hayırsever işadamı Serdar Sungur, okulun yapımı için 100 bin TL yardımda bulundu.
Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza törenine, Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve hayırsever işadamı Serdar Sungur katıldı.
Törende konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, “Tümaş’ın Denizli’de bilinen birçok hayırları var. Ceyhan Bey’in daha önce, 2011 yılında Aydem Fen Lisesi’nin isim hakkı için 2 milyon 2 yüz bin TL, 2011 yılında yapılan İşadamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 75 bin TL, yine 2011 yılında Aydem Fen Lisesi’nin Kapalı Spor Salonu yapımı ve 2014’de de Aydem Fen Lisesi için 200 öğrenci kapasiteli pansiyonun yapımı için eğitime katkıları olmuş. Kendilerinden Allah razı olsun inşallah. Bu yapacakları katkıyla da hayırseverler ortaokuluna 100 bin TL’lik katkıları olacak” diye konuştu.
Konuşmanın ardında Denizli eğitimine destek protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve hayırsever işadamı Serdar Sungur tarafından imzalandı.
Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesinde yaptırılacak olan okul 24 derslikli olacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber