Geri Dön

İlk kez sinemayla tanıştılar

İlk kez sinemayla tanıştılar

İlk kez sinemayla tanıştılar

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Mezitli Belediyesi, Hürriyet Mahallesi’nde bulunan Tece Cumhuriyet Ortaokulu 5,6,7 ve 8'inci sınıf öğrencilerini sinemayla buluşturdu.
4 ayrı sınıftan 82 öğrenci ve 8 öğretmenin katıldığı sinema etkinliğinde Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, öğrencilerle bir araya geldi. Belediye tarafından tahsis edilen araçlarla okullarından alınan öğrenciler, filmi izlerken büyük sevinç yaşadı. Okul Müdürü Harun Oğuz, öğrencilere yapmış olduğu katkılardan dolayı Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür ederek, çiçek taktim etti. Oğuz, “Tarihi ve manevi değerleriyle bağ kurmasına yardımcı olan bu film aynı zamanda öğrencilerin ders çalışma motivasyonunu arttıracaktır. Öğrencilerimizin birçoğu ilk defa sinemaya geldiğinden çok mutlu olduklarını gözlemledik. Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 
Başkan Neşet Tarhan ise, “Hürriyet Mahallesi bizim için çok özel ve önemli bir bölgedir. Cumhuriyet Ortaokulu da aynı şekilde önem verdiğimiz okullardan bir tanesi. Hürriyet Mahallesi’ne ve Cumhuriyet Ortaokulu'na olabildiğince katkıda bulunuyor, çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Cumhuriyet Ortaokulu'ndaki öğrencilerimizin Mersin’de en gelişmiş okullardaki öğrencilerin seviyesinde olmalarını istiyoruz. Maalesef Hürriyet Mahallesi'nde halen çocuklarını okula göndermeyenler var. Öğretmenlerimiz ve biz de belediye olarak bu bölgede yaşayan çocuklarımızın okuması için gerekli tüm çabayı gösteriyoruz" diye konuştu.
İMKAN SAĞLAYACAĞIZ
Başkan Tarhan, çocukların sinema, operaya, baleye, tiyatroya gitmeleri gerektiğini kaydederken, "Belediye olarak daha önce hiç sinema, opera, bale ve tiyatroya gitmemiş olan çocuklarımıza imkan sağlayacağız" ifadelerini kullandı.


FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber