Balıkesir

Yerel Haber
16 Ekim 2017 - 17:45

Zeytin İlaçlaması, Kaliteyi Arttırdı

IHA

Balıkesir’de zeytin sineğine karşı uçakla yapılan ilaçlı mücadele üreticileri sevindirdi. Yörede sıkımı yapılan ilk zeytinlerden kaliteli zeytinyağı çıktığını anlatan Burhaniye Tariş Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Çoban, zeytin üreticileri olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a teşekkür ettiklerini söyledi.
Burhaniye, Edremit, Havran, Gömeç ve Ayvalık ilçelerini içine alan Körfez Bölgesinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığının başlattığı uçakla ilaçlama çalışmaları tamamlanırken, sezonun ilk zeytinyağlarının da kaliteli çıkması üreticileri sevindirdi. İlaçlama sayesinde, zeytinde kurt olmadığını anlatan üretici Necat Kaynak, yörede rekoltenin de yüksek olduğunu kaydetti. Sürekli zeytinlikleri gezdiğini anlatan Kaynak, "Şu günlerde sıkılan zeytinlerden çok kaliteli yağlar çıkmaktadır. Buda zamanında yapılan ilaçlamaya başlı. Bunun için Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a çok teşekkür ediyoruz"dedi. Yörede üründe kalite ve verim olduğunu anlatan Tariş Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Çoban’da, "Son 5 yılın en iyi rekoltesini bekliyoruz. Hasat başladı. Fabrikalarda sıkılan ilk zeytinlerden dizyemlik zeytinyağı çıkıyor. Büyükşehir’e çok teşekkür ediyoruz” dedi. Mehmet Budak da, "Büyükşehirden Allah razı olsun. Mahsul bol ve kaliteli” dedi.

BalıkesirYerel Seçim Sonuçları

Balıkesir Hava Durumu

4°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.