SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Ay düğümleri Boğa-Akrep eksenine geçiyor

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Ay düğümleri astronomik açıdan Dünyamızın Güneş ve Ay ile aynı düzleme geldiği izafi noktaları gösterirler. Doğal olarak tutulmalar da bu eksende gerçekleşirler. Gökyüzüne ait efsanelerde özellikle güneş tutulmaları bir ejderhanın Güneş’i yutması şeklinde anlatılırdı. Ay düğümlerine ait hikayelerde çoğunlukla bir ölümsüzlük iksirinden ve bu iksirin Vasuki adında yılan şeklinde iblis tarafından ele geçirilip içilmesinden ve bu nedenle, tanrı Vişnu’nun Vasuki’yi ikiye bölerek ejderin başı ve kuyruğu olarak, kuzey ve güney ay düğümlerini yarattığı hikaye edilir. Hint bilgilerinde kuzey düğüm Rahu, güney düğüm ise Ketu olarak adlandırılmıştır.
Rahu dünyasal zenginliklere ulaşma arzusunu, doymak bilmeyen bir iştahı ve büyümeyi temsil ederken, Ketu dünyevi zevklerden arınmayı, aydınlanmayı ve ruhsallığı maddi olan şeyleri parçalamayı, onlardan ayrılmayı anlatır. Şimdi 18 Ocak’tan başlayarak, 2023 Temmuz’a kadar Kuzey ay düğümü Boğa’ya, Güney ay düğümü ise Akrep burcuna geçiyor. Önümüzdeki 1.5 yıllık süre içinde, maddi konularda manevi arayışlar arasında daha güçlü bir kutuplaşmaya şahit olacağız. Kuzey düğümün Boğa burcunda olması önümüzdeki 1.5 yıl boyunca kendimizi güvende hissetmek, istikrar ve huzur elde etmek, hayatın maddi zenginliklerine ulaşmak konusunda önemli istek ve arzular getirirken, Akrep burcundaki Güney düğüm ise sahip olduğumuz şeylerin, güven ve maddi değerlerin değişmesi, krizler içinden geçerek ruhsal değerlere dönüşmesi yolunda bir güç oluşturmakta.

Satürn ve Uranüs de devreye giriyor

Kısaca bu dönemde, astrolojik haritamızda Boğa hangi evde ise (tüm burç olarak) o evin konularında güven ve tatmin elde etmek, geliştirmek ve sağlamlaştırmak konusunda daha çok şey yapabileceğiz. Ancak Akrep haritamızda hangi evde yer alıyor ise, o evin konularında da dönüşümler, kaybetme riski ve bizi ruhsal yönden test edecek derslerden geçiyor olacağız. 30 Nisan’daki Güneş tutulmasında ve 8 Kasım’daki Ay tutulmasında Uranüs tutulmalarla birleşiyor olacak. Bu durum özellikle içerisinde ekonominin, paranın ve maddi değerlerimizin yer aldığı konularda
ani olaylar, uyanışlar ve daha farklı ve bağımsız davranma ihtiyacının öne çıkacağını, birikimlerimizi ya da değerlerimizi, sahip olmak istediğimiz şeyleri elde etmek yönünde sürprizler, beklenmeyen durumlarla da yüzleşeceğimizi anlatıyor.
16 Mayıs’taki Ay tutulması ve 12 Ağustos’ta Saka burcundaki dolunay sırasında, Satürn Ay ile önemli bir ilişki kurmakta.

Koç, Günün ilk yarısında görüşmeler ve ziyaretler dikkat çekebilir. Akşam saatlerinde evle daha ilgili olabilirsiniz.

Boğa Günün ilk yarısında harcamalara ve parasal konularda daha duyarlı olabilirsiniz. Akşam saatlerinde ziyaretler, konuşmalar dikkat çekebilir.

İkizler Günün ilk yarısında ailenizi ve duygularınızı öne çıkaran konular dikkat çekiyor. Akşam saatlerinde maddi durumunuzu daha çok düşünebilirsiniz.

Yengeç Günün ilk yarısında hassasiyetler ve beklentiler yüksek seyretmekte. Akşam saatlerinde kişisel alanda daha aktif olabilirsiniz.

Aslan Günün ilk yarısında hareket ve dışadönük işler açısından koşullar daha uygun. Akşam saatlerinde daha duyarlı olabilirsiniz.

Başak Günün ilk yarısında öncelikleri iyi belirleyerek, planlı olmaya bakın. Akşam saatlerinde ailevi hedefler öne çıkabilir.

Terazi Günün ilk yarısında hareket ve yolculuklar öne çıkıyor. Akşam saatlerinde ailenizle ilgili konularda sorumluluklar dikkat çekebilir.

Akrep Günün ilk yarısında bazı endişeler, çift durumlar daha yorucu olabilir. Akşam saatlerinde yeni fikirlere daha açıksınız.

Yay Günün ilk yarısında karşılıklı konularda daha hassas olabilirsiniz. Akşam saatlerinde de duygusal açıdan bağlayıcı konular var. 

Oğlak Günün ilk yarısında işle ilgili konular, meşguliyetler gündeme gelebilir. Akşam saatlerinde eşinizle, ailenizle ilgili durumlara daha çok odaklanabilirsiniz.

Saka Günün ilk yarısında yaratıcı bir uğraş ve sevdiklerinizle ilgili konular öne çıkmakta. Akşam saatlerinde sağlık ve düzen konuları öne çıkabilir.

Balık Günün ilk yarısında evde çok hareketlilik olabilir. Akşam saatlerinde sevdiklerinizle bir arada olmak ve yaratıcı konular ağırlık kazanıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Ay Akrep'te tutuluyor
  2. Bu hafta size ne getirecek?
  3. Çok zor bir ay tutulması
  4. Tartışmalara dikkat edelim
  5. Çok zor bir Ay tutulması
  6. Cesaret gerekiyor
  7. Jüpiter Koç’a ilerledi
  8. MERKÜR GERİ DÖNÜYOR
  9. Sabırlı olalım
  10. Bu hafta size ne getirecek?