Geri Dön

Balığın içinden Kadir Çöpdemir çıktı!

Osman Sınav ve Hasan Kaçan'ın yeni dizisi 'Yalaza'nın fragmanları yayınlanmaya başladı. TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan dizinin fragmanında eğlenceli sahneler dikkati çekti. Özellikle Kadir Çöpdemir'in büyük bir balığın içinden çıktığı sahne izleyenleri güldürdü.

Balığın içinden Kadir Çöpdemir çıktı!

Kadir Çöpdemir, 'Ekmek Teknesi'ndeki 'Kirli' karakterinden sonra 'Yalaza'daki 'Santral' karakteriyle yeni bir fenomen yaratmaya hazırlanıyor.

İlk bölümü 16 Eylül Cumartesi saat 20.00'de yayınlanacak olan dizi, Sakarya'nın Taraklı ilçesinde çekiliyor. Taraklı'nın mizahi kültürü Yalaza'yı konu alan dizi her biri biribirinden komik karakterleri bir araya getiriyor. Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkati çeken 'Yalaza'da; Sinan Albayrak, Didem Balçın, İpek Tuzcuoğlu, Erol Aksoy, Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçan, Gamze Karaduman, Merve Erdoğan, Lalizer Kemaloğlu, Ergül Miray Şahin, Mert Carim, Tibet Tursun, Kerem Muslugil, Ercü Turan, Zeynep Gülmez, Gizem Koçer, Erdal Cindoruk, Elif İnici, Batuhan Aydar, Özkan Ayalp, Ömer Gecü, Eray Ayaz, Eylül Naz Özgen gibi isimler yer alıyor.

Yayın gününü heyecanla bekleyen ekip, ilk bölüm izlemesini sette basın mensuplarıyla birlikte gerçekleştirecek. Geceye birçok basın mensubu, oyuncular, set ekibi ve dizinin yapımcısı Osman Sınav da katılacak.

'YALAZA'NIN KONUSU

49 yaşında, Taraklı doğumlu marangoz İbrahim Akartürk... Dört yetişkin kızını, afacan küçük oğlunu, bunamaya başlamış bir türlü ölmeyen babasını ve evin etrafında kasap kedileri gibi dolanan damat adaylarını saymazsak, pek bir sıkıntısı yok. Ta ki, hayatının o 'en önemli gün'ü gelene kadar. Karısını kaybedeli 10 sene olan İbrahim, babasının ve ahalinin zoruyla sevmediği bir kadına, 2Nalan’a talip olur. Ancak, hayatı yemek tenceresinden gören 'Nalan’ın ikram ettiği bir mantar, İbrahim’teki alerjik reaksiyonu tetikler, geçici bir felç durumu yaşar. Üstelik tam da o anda, Taraklı’ya henüz gelen Alev, arabasıyla İbrahim’e çarpar. Öldü sanılan İbrahim, tezcanlı hemşehrilerinin gazıyla musalla taşına konur. Bu, İbrahim’in öldüğü gündür! Ama aynı zamanda dirildiği gündür. Çünkü Alev’i yıllar sonra ilk defa o gün görür. Hayatının aşkı, yaşamadığı her şeyi simgeleyen, yeni bir soluk, yeni duygular ve yaşamak için yeni bir sebep. İbrahim’in hayatı, bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. Basit bir marangozdur, ama şimdi organik tarım yapan, laptopundan tarım borsasını izleyen bu şehirli kadına aşıktır. Dört yetişkin kızı, üç uçuk damat adayı, ikide bir karakollardan topladığı bunak babası, ele avuca sığmaz küçük oğlu ve peşini bir türlü bırakmayan Nalan. Taraklı’lı bu 'Çağdaş Nasrettin Hoca'nın etrafında da çılgın bir topluluk var: Alman kahveci Helmut, deli Kezban, milliyetçi Fatih Weissmüller, mafyacılık oynayan Oral Abi, yardımcısı İsmail, postacı Asil, kazıkçı arsa spekülatörü Yaşar, falcı Nazmiye ve diğerleri... İbrahim’in başına gelen, pişmiş tavuğun başına gelmeyecek ve bu çılgın korodan, insanın kanını kaynatan bir ritm çıkacak.

Fatma Girik için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenlendiYeşilçam'ın usta ismi ve eski Şişli Belediye Başkanı Fatma Girik için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenlendi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber