Geri Dön

Banker Bilo oyuncuları tümü ve isimleri || Banker Bilo filmi nerede, ne zaman çekildi, konusu nedir?

Başrollerinde İlys Salman, Meral Zeren ve Şener Şen'in yer aldığı Türk sinemasının sevlen yapımlarından Banker Bilo filmi, 1980 yılında beyazperdeye çıktı. Komedi türünde yerli yapımdır. Peki, Banker Bilo filmi konusu nedir?

Banker Bilo oyuncuları tümü ve isimleri || Banker Bilo filmi nerede, ne zaman çekildi, konusu nedir?

Banker Bilo filminin yapımcı ve yönetmenliğini Ertem Eğilmez üstleniyor. Filmde; İlyas Salman, Meral Zeren, Şener Şen, Ahu Tuğba ve Münir Özkul gibi isimler yer alıyor. Almanya'ya gitmek isteyen Bilo ve beraberindekilere Maho'nun yardım etmesi ile macera başlar.

BANKER BİLO KONUSU

Maho (Şener Şen), Köylüsü Bilo'yu (İlyas Salman) ve yöreden birçok kişiyi Almanya'ya götürmek vaadiyle paralarını alır. Ancak onları Almanya'ya değil, İstanbul'a götürmektedir. Kamyon kasasında yapılan yolculuktan sonra Bilo ve İbo (Nizam Ergüden) Almanya'ya değil de İstanbul'a geldiklerini öğrenirler ancak iki arkadaş birbirini kaybeder. Bilo çok namusludur, bu yüzdende her zaman kaybeden taraf olmaktadır. Bilo'nun yolları Maho ile Tekrar kesişir, o zaman Maho ile hesaplaşma zamanı gelmiştir. En sonunda Maho'nun tüm malvarlığı fabrikaları ve eski karısı artık Bilo'nun olmuştur. Bilo artık zengindir ve Bankerdir.

BANKER BİLO FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

1980'li yılların sevilen yapımlarından olan Banker Bilo filminin çekimleri İstanbul'un Levent semtinde gerçekleştirildi.

OYUNCULARI

İlyas Salman - Bilo
Meral Zeren - Zeyno (ses. Jeyan Mahfi Tözüm)
Ahu Tuğba - Necla (ses. Nevin Akkaya)
Şener Şen - Maho
Münir Özkul - Haso
Ali Şen - Tefeci Ali (ses. Agah Hün)
Nizam Ergüden - İbo
Nermin Özses - Haco (ses. Güler Ökten)
Orhan Aydınbaş - Belediye Başkanı
Tevfik Şen - Polis (ses. Erhan Yazıcıoğlu)

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber