Geri Dön

Bülent Ersoy'dan 1.5 milyonTL'lik şifreli ve asansörlü mezar iddialarına yanıt!

Bülent Ersoy'un babası Fikret Erkoç'un cenazesi sırasındaki görüntüleri ve mezar yeri ile ilgili sözleri aylar sonra gündem olmuştu. Diva'nın yakın dostu Fevzi Siverek, usta sanatçının asansörlü ve şifreli bir mezarının olacağını açıklamıştı. Bu sözlerin ardından Ersoy'dan maliyeti 1.5 milyon lira tutacak mezarlık konusunda açıklama geldi.

Bülent Ersoy'dan 1.5 milyonTL'lik şifreli ve asansörlü mezar iddialarına yanıt!

Bülent Ersoy'un babası Fikret Erkoç geçtiğimiz ekim ayında hayatını kaybetmişti. 'Diva' lakaplı sanatçının babası Fikret Erkoç’un mezar yerinin kazıldığı sırada yanında bulunan kişilere “Dar değil mi? Eee ben ne olacağım? Ben standarta sığmam ki” şeklinde soru sormuştu.

Bunun üzerine Ersoy'un yakın dostu Fevzi Siverek de "Sana daha büyük yapacağız" demişti. İkilinin bu diyaloğu aylar sonra sosyal medyada gündem olmuştu.

"MEZAR YERİM BELLİ"

Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde basın mensupları, Ersoy’a; mezar başındaki bu sohbet hatırlatmıştı. Muhabirlerin “Mezar yeriniz belli mi? Önceden planladınız mı?” sorusu üzerine Ersoy, "Sayın İçişleri Bakanı'ndan istirham ettim. Evet, mezar yerim belli” demiş ancak detay vermemişti.

Bülent Ersoydan 1.5 milyonTLlik şifreli ve asansörlü mezar iddialarına yanıt

"ASANSÖRLE AŞAĞI İNDİRECEĞİZ"

Türk Sanat Müziği'nin usta isimlerinden Bülent Ersoy'un (70) ardından Fevzi Siverek de 'Al Sana Haber’ programına bağlanarak konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Siverek, “Normalde yaşayan bir insana mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ama malumunuz Türkiye’ de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’ un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım, İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu’ ya bir rica da bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve ‘gereğini yapacağını’ söylemişler" dedi.

Bülent Ersoydan 1.5 milyonTLlik şifreli ve asansörlü mezar iddialarına yanıt

Ünlü isim, sözlerine, "Bülent Hanım’a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarladım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez" diye devam etti.

"1.5 MİLYON TL TUTAR"

"Allah geçinden versin tabi kimin ne zaman öleceği belli olmaz" diyen Siverek, "Eğer benden önce Hakk’ın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’ u gömmek istemem tabi benim 27 senelik hem dostum, hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır" ifadelerini kullandı.

Fevzi Siverek, “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1,5 milyon TL tutar” dedi.

Bülent Ersoydan 1.5 milyonTLlik şifreli ve asansörlü mezar iddialarına yanıt

FEVZİ SİVEREK’E SİTEM: ABUK SABUK SÖZLER

Bu sözlerin üzerine sessizliğini bozan Bülent Ersoy, maliyetinin 1.5 milyon TL tutacağı iddia edilen asansörlü ve şifreli mezarı olacağı iddialarına son noktayı koydu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan usta sanatçı, "Ölmedim arkadaşlar! Yeni medya ve sosyal medya! Birileri konuşsun, birileri haber yapsın, sonra ‘kopyala yapıştır’ dijital medya, yazıyı çoğaltsın… Sevgili babacığımın cenazesi sırasında söylemiş olduğum sözlerin videosu önce Instagram’da viral oldu, sonra bir röportajımda bu konu soruldu, en sonra da bugün ‘1.5 milyon TL bütçe ayırdı, Bülent Ersoy’un mezarı derin olacak, asansörle inilecek’ başlıklarına kadar geldi” diye yazdı. 70 yaşındaki Ersoy, şöyle devam etti:

Ankara’daki röportajda sormuş olduğunuz gibi yine bana sormanız gerekirken, hakkımda her açıklama yapan, yapabilen kişi ya da kişilerin bu ‘abuk sabuk’ sözleri medyada bu kadar büyük yer bulacak mı? Yaşayan bir insana ‘Mezarı için 1.5 milyon TL bütçe ayırdı’ başlıkları ‘basın özgürlüğü’ kapsamında mı? Bu başlıklar, haberler; mantığa ve haber etiğine uygun mu? Bu arada, üstelik yetkili menajerim de Haluk Şentürk’tür. Her şeyi tolere etmek, sanatçı duruşuna göre davranmak, ‘hadi ablalarıyım kırılmayayım, kırmayayım’ demek, yaşadığımız bu devirde işe yaramıyormuş demek…

Bülent Ersoydan 1.5 milyonTLlik şifreli ve asansörlü mezar iddialarına yanıt

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber