Geri Dön

Cansever kimdir kaç yaşında? Cansever gerçek adı nedir? Albümleri ve şarkıları

Cansever kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Demet ve Alişan'la Saah Sabah programına konuk olacaak olan Arabesk müziğin sevilen isimlerden Cansever, Makedonya'da dünyaya geldi. 12 yaşında sokakta çocukların sopa fırlatması nedeniyle tek gözünü kaybeden Cansever, ilk albümünü 1992 yılında çıkarmıştır. İşte Cansever kimdir, gerçek adı nedir sorusunun yanıtı ve albümleri...

Cansever kimdir kaç yaşında? Cansever gerçek adı nedir? Albümleri ve şarkıları

Arabesk müziğin sevilen isimlerinden olan Cansever kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Makedonya'da dünyaya gelen Cansever'in gerçek adı Dzansever Dalipova'dır. İlk albümünü 1992 yılında çıkaran Cansever, 1997 yılında İbrahim Tatlıses tarafından keşfedilerek Türkiye kariyerine başlamıştır. İşte Cansever hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

CANSEVER KİMDİR, GERÇEK ADI NEDİR?

Cansever (d. 8 Temmuz 1967) Makedonya asıllı söz yazarı ve şarkıcı. 1992 yılından bu zamana kadar çıkardığı popüler şarkılar sayesinde günümüzün popüler arabesk şarkıcılarından biri haline geldi.

1967 senesinde Makedonya'nın Veles kentinde 7 çocuklu ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelen Cansever'in gerçek adı Dzansever Dalipova'dır. Cansever daha 12 yaşlarındayken sokakta çocukların sopa fırlatmasından dolayı tek gözünü kaybetmiştir. Çocukluk dönemlerinden bu yana müzik dünyasında yer alan Cansever, ilk albümü Kemano Başal E Romengeyi 1992 senesinde Makedonya'da çıkarmış ve bu şarkı sayesinde çok büyük bir başarı yakalamıştır.

Hayatı ve kariyeri

1992 İlk yıllar ve kariyer başlangıcı

Cansever, 8 Temmuz 1967 tarihinde Veles, Makedonya'da dünyaya geldi. Çocukluk dönemlerinden beri müzik dünyasında yer alan Cansever ilk albümü olan Kemano Başal E Romenge'yi 1992 senesinde çıkararak müzik dünyasına profesyonel bir giriş yaptı. 1994 senesinde romatizmal bir hastalık türü olan 'Morbus Behterew'e yakalanarak iki büklüm oldu ve uzun seneler boyunca bu hastalığın zorluklarını taşıdı.

1997 - İbrahim Tatlıses tarafından keşfedilerek Türkiye'deki kariyerinin başlaması
1997 senesinde ilk kez ibrahim Tatlıses'in sunuculuğunu yaptığı 'İbo Show' isimli programa çıkarak 'Kara Çadır' ismine sahip ünlü Yemen türküsünü kendine has yorumuyla seslendirerek çok fazla beğeni topladı. Böylelikle de Cansever'in Türkiye macerası başlamış oldu. 1997 yılında Ecce Müzik etiketiyle çıkardığı Meçhul isimli albümünde Kara Çadır, Kader, Yara Benim, Durup Dururken, Aşkım Yarım Kalmasın, Meçhul, Yeni Aşk, Uzat Bana Ellerini, Olmaz Olsun, Derman Ol isimli şarkılarıyla Türkiye'deki kariyerinin ilk adımlarını attı.

1998 - Cemalim albümüyle Türkiye'deki yerini sağlamlaştırdı

1998 senesinde Ecce Müzik etiketiyle çıkardığı Cemalim isimli albümde dillere pelesenk olan şarkılara yer verdi. Bu albümde Cemalim, Sen ağlama, Yar, Ekmeği Kazanmak Zor, Durdudun Dünyayı, Sensiz Olmaz, Deme Deme, Yüce Dağ Başında, Kışlalar Doldu Bugün (Uzun Hava), Şehidin Mektubu, Mehmeyikun, Saracagihe, İhimere, Hayde, Aman şarkıları yer aldı. Cemalim adlı türküyü kendi tarzıyla yorumlamasından dolayı Türkiye'de büyük bir kitle tarafından tanındı ve sevildi.

2000 - Yollar Hasta Ben Yorgunum Albümü

2000 yılında yine Ecce Müzik etiketiyle çıkardığı Yollar Hasta Ben Yorgunum isimli albümünde Yollar Hasta Ben Yorgunum, Duman Oldum, Yar Oy, Nöbetteyim, Sen Varya Sen, Boşuna Yollara Bakıp Bekledim, Gel Bu Aşkı Yaşayalım, Zalim Felek, Bitermi Ola, Seni Gidi Çapkın, Ağlayamamki adlı şarkılarına yer verdi. Bu albümü de Türkiye'de sevilerek dinlenen albümler arasında yer aldı.

2000/2006 - Farklı Yorum Albümü

6 senelik bir zaman dilimine albüm çıkarmayan Cansever 2006 yılında Farklı Yorum isimli albümünü Âti Müzik etiketiyle çıkardı. Bu albümde ise Aldanma çocuksu, Eller Aldı, Zalim, Sevmek, Terketmek Ne Kadar Kolay, Acıların Kadını, Canım Dediklerim, Bu Şehirde Yaşanmaz, Ağla Gözbebeğim, Sevgilim Ol adlı şarkılarına yer verdi.

2006/2013 - Hey Denysha

Cansever Farklı Yorum isimli albümünden sonra yaşadığı sağlık sorunları ndan dolayı müzikten uzak kalmıştı, 2013 senesinde Deno Records etiketiyle çıkardığı Hey Denysha isimli yabancı albümüyle tekrar gündeme geldi ve uzun bir süre konuşuldu.

2014/2016 - Ben Ne Günler Gördüm, Hala Seviyorum ve Roman Kızı

Cansever Hey Denysha albümüyle popülerliğini geri kazanmasının hemen sonrasında 2014 senesinde Ben Ne Günler gördüm isimli albümünü Bonus Müzik etiketiyle müzik severlerle buluşturdu. Bu albümde; Ben Ne Günler gördüm, Sen de Gittin, Sustum, Vay Babo, Su Olsam Sensiz Akmam Ki, Saygı Duyarım, Yetti Canıma, Anam Olsaydı, Biz ikimiz, Nöbetlerdeyim, Cala Cala adlı şarkılarına yer verdi. 2014 senesinde ayrıca Roman Kızı isimli tekli çalışmasını da Senfoni Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. 2015 senesinde Senfoni Müzik etiketiyle çıkardığı Hala Seviyorum isimli albümünde ise Duygular Kilitli, Davacıyım, Dön Gayrı, Sevdalandım, Sen Adam Olamazsın, Aman, Bıktım, Hırsımdan Yaşıyorum, Hala Seviyorum adlı şarkılarına yer verdi.

2016/2017 - Doya Doya Arabesk

Cansever 2016 senesinde ise Ateş Müzik etiketiyle Doya Doya Arabesk isimli albümünü çıkardı. Bu albümde de Dünyayı Yakarım, Sayfalar Yetmez, Bu Aralar, Nefesimsin, Haram Olsun, Aşk Laftan Anlamaz Ki, Kime Bu İnat, Deli Fırat, Oyna Bana, Selfi adlı şarkılarına yer verdi. Kime Bu İnat isimli şarkısı milyonlarca dinlemeye ulaşarak hit oldu. 2017 Senesinde Ateş Müzik etiketiyle yayınlanan Yenildik isimli şarkıda Haktan ile düet yaptı.

2018/Günümüz Roman Havası ile yeniden hit oldu

2018 senesinde Barış ile yaptığı Son Ütücü isimli düetiyle tekrar müzik severlerle buluşan Cansever 2019 senesinde ise Kobra Murat & Dj Yılmaz'la beraber Havalı Geliyor isimli roman havasını seslendirdi. Çukur Adlı dizide de kullanılan popüler şarkı Cansever'in varlığını tekrar kanıtlayan bir şarkı oldu. Cansever Müzik etiketiyle çıkardığı Cansever Ce albümünde yer alan Havalı Geliyor adlı popüler şarkı haricinde; Para Para, Düşün Biraz, Rollerdesin Sadece, Şeytan Diyor ki (Slow Version), Selfi ve Ake gilavava adlı şarkılar yer aldı.

Diskografi

Morbus Behterew (1992)
Meçhul (1997)
Cemalim (1998)
Yollar Hasta Ben Yorgunum (2000)
Derdim Çoktur (2002)
Farklı Yorum (2006)
Hey Denysha (2013)
Ben Ne Günler Gördüm (2014)
Roman Kızı (2014)
Hala Seviyorum (2015)
Doya Doya Arabesk (2016)
Yenildik (2017)
Son Ütücü (2018)
Cansever Ce (2020)

Magazin Haberleri Bülteni (6 Mayıs 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet