Geri Dön

Dilan Gerede Erkaya kimdir, kaç yaşında? Bennu Gerede'nin oğlu Dilan Gerede Erkaya'dan çok konuşulacak paylaşım

Bennu Gerede'nin oğlu olarak bilinen Dilan Gerede Erkaya kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son dönemde sosyal medya paylaşımları ile adından sıkça söz ettiren Dilan Gerede Erkaya hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler magazin gündemini yakından takip eden vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Dilan Gerede Erkaya kimdir?

Dilan Gerede Erkaya kimdir, kaç yaşında? Bennu Gerede'nin oğlu Dilan Gerede Erkaya'dan çok konuşulacak paylaşım

Dilan Gerede Erkaya son günlerde sosyal medya paylaşımları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Ünlü isim Bennu Gerede'nin oğlu Dilan Gerede Erkaya'nın babası ise Koray Erkaya'dır. Son olarak sevgilisinin çıplak fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Dilan Gerede Erkaya'nın bu paylaşımı çok konuşuldu. Peki Dilan Gerede Erkaya kimdir?

DİLAN GEREDE ERKAYA KİMDİR?

Dilan Gerede Erkaya, 2000 yılında New York'ta dünyaya geldi. Bennu Gerede ve Koray Erkaya çiftinin ikiz çocuklarından birisi olan Dilan Gerede Erkaya, hem babasının hem de annesinin soyismini kullanmaktadır.

Uzun süre yurt dışında yaşayan Dilan Gerede Erkaya, bir süredir Türkiye'de bulunuyor.

BENNU GEREDE KİMDİR?

Bennu Gerede, 30 Ağustos 1971 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Doktor bir baba ve senarist bir annenin kızı olan Gerede'nin dedesi Kurtuluş Savaşı gazisi, aynı zamanda Atatürk’ün yaveri, eski büyükelçi albay Hüsrev Gerede'dir.

Ablası Şiva Fas‘da yaşamaktadır. Bennu Gerede altı aylık bebekken babasının işi nedeniyle ailecek New York‘a taşındılar. Babası Birleşmiş milletler doktoru olarak 15 yıl New York‘da görev yaptı.

Lisans egitimini ABD. Newyork’da bulunan Parsons School of Art’ta fotoğrafçılık üzerine aldı. Eğitimini tamamladıktan ablası Şiva ile birlikte İstanbul’a geldi. Mankenlik, fotomodellik, oyunculuk yaptı. Bu arada anne ve babası ölene kadar hiç boşanmamış ama ayrı yaşamaya başlamışlardır. Bennu ve ablası Teşvikiye’de annesinde kalmaktadır. Bennu Gerede, sonra bir müddet Fransa‘nın güneyine yatılı okula gitti, 4 yıl daha fotoğrafçılık üzerine eğitim aldı. Daha sonra da Türkiye’ye dönerek eğitimini aldığı fotoğrafçılık üzerine çalışmaya başladı. Bennu Gerede, uzun yıllar New York‘ta yaşadı. Dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok fotoğraf sergileri açtı, fotoğraflarını sergiledi.

Bennu Gerede, oyunculuğa ilk adımını 1989 yılında TRT için çekilen “İz Peşinde” dizisinde canlandırdığı Füsun karakteriyle attı. İlk sinema filmi, 1991 yılında çekilen, yönetmenliğini ve senaristliğini Ersin Pertan‘ın yaptığı” Kurt Kanunu” adlı filmdir.

Aşk Ölümden Soğuktur adlı İkinci filminde Kadir İnanır ile başrolde yer aldı. Bu filmin yönetmeni olan ve senaryosunu da yazan annesi Canan Gerede Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi yönetmen Bergen‘in hikayesini anlatıyordu.

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber