Geri Dön

Erkek Güzeli Sefil Bilo nerede çekildi? Erkek Güzeli Sefil Bilo filmi oyuncuları kim, konusu nedir?

Yeşilçam'ın unutulmaz yapımlarından Erkek Güzeli Sefil Bilo filmi oyuncuları ile döneminin dışında da ilgiyle takip ediliyor. Başrollerinde İlyas Salman ve Şener Şen yer alıyor. Yerli komedi filmi Erkek Güzeli Sefil Bilo ne zaman çekildi?

Erkek Güzeli Sefil Bilo nerede çekildi? Erkek Güzeli Sefil Bilo filmi oyuncuları kim, konusu nedir?

Erkek Güzeli Sefil Bilo filmi, Ertem Eğilmez yönetmenliğinde, Yavuz Turgul senaristliğinde beyazperdeye aktarıldı. Filmin yapımcılığını ise Ertem Eğilmez ve Nahit Ataman beraber üstlenmiştir. Erkek Güzeli Sefil Bilo oyuncu kadrosu...

ERKEK GÜZELİ SEFİL BİLO KONUSU

Bir zamanlar sözde eşkıyalık yapmış olan Şivan ve Hüso, sürekli bugünlere dair anılarını anlatıp durmaktadırlar. Özellikle Hüso sıkça eşkıyalık günlerini anımsamakta, çevresine inandırıcılıkta sorunlar yaşadığı bu hikayeleri anlatmaktadır. Köyün gençlerinden Bilo bu hikayelere inanmakta, bahsi geçen olayları heyecanla dinlemektedir. Sonuç olarak eşkıya olmak isteyen Bilo, Şivan ve Hüso’yu zorla dağa çıkarır. Bu eğlenceli üçlüyü gerçek bir eşkıyalık deneyiminden çok talihsiz ve komik olaylar beklemektedir. Bir zamanlar sözde eşkıyalık yapmış olan Şivan ve Hüso, sürekli bugünlere dair anılarını anlatıp durmaktadırlar. Özellikle Hüso sıkça eşkıyalık günlerini anımsamakta, çevresine inandırıcılıkta sorunlar yaşadığı bu hikayeleri anlatmaktadır. Köyün gençlerinden Bilo bu hikayelere inanmakta, bahsi geçen olayları heyecanla dinlemektedir. Sonuç olarak eşkıya olmak isteyen Bilo, Şivan ve Hüso’yu zorla dağa çıkarır. Bu eğlenceli üçlüyü gerçek bir eşkıyalık deneyiminden çok talihsiz ve komik olaylar beklemektedir.

ERKEK GÜZELİ SEFİL BİLO NEREDE ÇEKİLDİ?

1979 yapımı yerli komedi filmi Erkek Güzeli Sefil Bilo filminin çekimlerinin genellikle Hatay ve çevresinde yapıldığı biliniyor.

ERKEK GÜZELİ SEFİL BİLO OYUNCULARI

Şener Şen - Maho Ağa

İlyas Salman - Sefil Bilo

Sevda Aktolga - Cano Kız

Adile Naşit - Sultan Bacı

Münir Özkul - Hüso Emmi

İhsan Yüce - Şivan Emmi

Mehmet Bulduk - Sümüklü Sülo

Nizam Ergüden - Jandarma Komutanı

Osman Bardakçı - Memo

Ekrem Dümer - Toprak Dağıtan Memur

Hüseyin Kaşif - Toprak Dağıtan Memur

13 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni13 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet