Geri Dön

İbrahim Selim kimdir kaç yaşında? İbrahim Selim hayatı ve kariyeri...

İbrahim Selim kariyerine tiyatro ile başlamış sonrasında sunuculuk, seslendirme ve Youtube'da yaptığı talk-show programları ile adından söz ettirmiştir. Youtobe'da yayımlanan İbrahim Selim İle Bu Gece adlı program TV'ye taşınmış ve ilk üç bölüm ile ekrana gelmiştir. İşte İbrahim Selim hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

İbrahim Selim kimdir kaç yaşında? İbrahim Selim hayatı ve kariyeri...

İbrahim Selim hayatı ve kariyeri araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son olarak Youtube'da yaptığı talk show programı ile adından söz ettiren İbrahim Selim internet üzerinde elde ettiği başarısını Fox TV ekranına taşımıştır. İşte İbrahim Selim hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

İBRAHİM SELİM KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

İbrahim Selim, 5 Ekim 1979 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu, şovmen, seslendirme sanatçısı ve sunucu.

2016 yılında sahnelenen tek kişilik Bunu Ben de Yaparım adlı oyundaki performansı ile Afife Tiyatro Ödüllerinde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü'nü alan sanatçı, oyunculuğunun yanı sıra YouTube programları, podcast yayınları ve talk-show gösterileri ile tanınır. STOLK adlı YouTube programı ile popüler olmuştur. 2018-2022 arası YouTube'da, 2022'den itibaren FOX'da yayınlanan "İbrahim Selim ile Bu Gece" talk-show programını sunmaktadır.

İBRAHİM SELİM YAŞAMI

1979 yılına Ankara'da doğdu. Aslen Artvin Arhavilidir.

Ortaöğrenimini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünde eğitim gördü; üç yıl sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne girdi. 2003/2004 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen Gorgon'un Armağanı oyununda rol aldı. Konservatuvar eğitimini tamamladıktan sonra bir süre Ankara'da yaşadı ve TRT'de yayınlanan dizilerde küçük roller canlandırdı. Ardından İstanbul'a yerleşti ve tiyatro oyunculuğu, seslendirme, reklam ve dizi oyunculuğu yaptı.

DOT Tiyatro'da ilk kez 2016 yılında sahnelenen tek kişilik Bunu Ben de Yaparım adlı oyundaki performansı ile 20. Afife Tiyatro Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü'nü aldı. 2017'de Beşiktaş Kültür Merkezi ve ID İletişim'in yapımıyla sahnelenen Tennessee Williams'ın Arzu Tramvayı oyununda Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ile birlikte başrolde yer aldı. Aynı yıl İstanbul'da İş Sanat'ta sahnelenen Fantastik Hikayeler Makinesi adlı çocuk oyununda rol aldı. 2019 yılında sahnelenmeye başlanan, Alice Harikalar Diyarında masalının bir uyarlaması olan Alice Müzikali'nde Kral rolünü üstlendi.

Dizi ve sinema oyunculuğu da yapan sanatçının rol aldığı diziler arasında Poyraz Karayel, Güllerin Savaşı, Şahsiyet ve Şubat bulunur. Kusursuzlar, Sis ve Gece, Rüya gibi sinema filmlerinde rol almış; Kusursuzlar filmindeki rolü ile 41. Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne aday gösterilmiştir.

Sanatçı, oyunculuğunun yanı sıra youtube programları, podcast yayınları ve talk-show gösterileri ile tanınır. STOLK adlı YouTube programı ile popüler olmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber