Geri Dön

Kemal Doğulu'nun boyu ve yaşı kaç? Kemal Doğulu evli mi, nereli?

Doya Doya Moda yarışmasının jüri isimlerinden biri olan Kemal Doğulu'nun özel hayatı oldukça merak ediliyor. TV8 kanlında yayınlanan moda yarışmasıyla hafta içi her gün karşımıza çıkan Kemal Doğulu'nun boyu ve yaşı kaç? Kemal Doğulu evli mi? İşte Kemal Doğulu hakkında bilinmesi gerekenler...

Kemal Doğulu'nun boyu ve yaşı kaç? Kemal Doğulu evli mi, nereli?

Doya Doya Moda yarışmasında toplam dört jüri bulunuyor. Bu dört jüriden biri olan Kemal Doğulu, izleyici tarafından merakla araştırılıyor. Yarışmacılara yaptığı yorumlarla dikkat çeken Kemal Doğulu'nun giyimi de oldukça konuşuluyor. Peki Kemal Doğulu'nun yaşı ve boyu kaç, nereli? Kemal Doğulu evli mi? İşte Kemal Doğulu'nun biyografisi haberimizde...

KEMAL DOĞULU KİMDİR?

14 Ekim 1979'da Mersin'de doğan Kemal Doğulu fotoğrafçı, kuaför ve şarkıcı. Oyuncu Kadir Doğulu'nun ağabeyidir.

Uzun süre sanatçıların imaj makerlığını, makyözlüğünü, kuaförlüğünü, fotoğrafçılığını ve modelistliğini yaptı. 2006 senesinde tanıştığı Hande Yener'in Hande Maxi adlı maxi singleında sanatçının fotoğrafçılığını ve imaj makerlığını yaptı. Hande Maxi'den itibaren Hande Yener ile çok samimi olan Kemal Doğulu, sanatçının bundan sonraki albümlerinde sanat yönetmenliğini, fotoğrafçılığını ve kliplerinin de yönetmenliğini üstlendi.

Şarkıcılığa başlaması ise bir gün Hande Yener'in konserine kendi vokalisti gelmeyince Kemal Doğulu'nun yer almasıyla başladı. Hande Yener ve Erol Temizel, Kemal Doğulu'yu çok beğenip proje yapmaya karar verdiler. Bunun sonuncunda da Kemal Doğulu 2008 yılının Ocak ayında "1 Yerde" adını verdiği verdiği elektronik müzik tarzındaki maxi singleını çıkardı. Maxi single'ın ilk klibi olarak albüm ile aynı ismi taşıyan "1 Yerde" adlı şarkıya çekildi. Şubatın başlarında MTV Türkiye'de yayınlandı. Mart başında ise MTV'nin bütün dünyada yayınlanan kanalında yayınlandı ve kısa süre sonra World Chart Exskpress (World Top 10) listesine girdi ve Nisanın başında ise 1 numaraya kadar yükselerek tam 4 hafta üst üste 1 numarada yer aldı. Maxi single'ın 2.klibi ise "Nedense, Nedense?" adlı şarkıya çekildi. Klip Temmuz sonunda çekildi ve 3 Ağustos 2008 günü de ilk kez Kral Tv'de yayınlandı.

Bu şarkıların ardından hemen yeni bir single hazırlığına giren Kemal Doğulu, İkinci single'ının ismi Kemal Doğulu 2 olarak açıklandı. Single fotoğraflarını Hande Yener çekti. Single kapak fotoğrafı ilk kez sanatçının resmi sitesinde gösterildi. Aynı zamanda Habertürk gazetesi yazarı Esin Övet'in köşesinde yer aldı. Bu single'da biri yeni, diğeri cover olmak üzere 2 şarkı bulunmaktadır. Bu single'da yer alan Uzayda Aşk Var adlı yeni şarkının müzik ve düzenlemeleri Erol Temizel'e, sözleri Soner Arıcı'ya ait olan bu şarkı aynı zamanda bu single'ın çıkış şarkısıdır. İlk kez 11 Temmuz 2009 gecesi sezon finalini yapan Disko Kralı programında "Kemal Doğulu" şarkısını paylaştı. Uzayda Aşk Var adlı şarkıya 2009 yılının Eylül ayının başlarında klip çekilmiştir. Klip ise 30 Eylül 2009 günü ilk kez Kral TV'de gösterilmiştir. Klipte Kemal Doğulu, ünlü arkadaşlarıyla kamera karşısına geçmiştir. Klipte Hande Yener gibi birçok ünlü rol almıştır. Klibin yönetmenliğini sanatçının kendisi üstlenmiştir.

Kemal Doğulu 2 single'ının başarısından hemen sonra yeni albüm çalışmalarına başladı. Yeni albümüne Ters Köşe ismini verdi. Albümün prodüktörlüğünü Hande Yener ile Alper Narman üstlenmiştir. Bu ikili prodüktörlükle kalmayıp, Kemal Doğulu için söz ve müziklere de imza atmışlardır. Ters Köşe albümünde Hande Yener, Alper Narman, Ertuğ Ergin, Sıla ve Erol Temizel gibi birçok ünlü müzisyenle çalıştı.

Diskografi

1 Yerde (2008)
Kemal Doğulu 2 (2009)
Ters Köşe (2010)
4.Kemal (2011)
Aşk Kabul Ederse (2012)

Video klipleri

"1 Yerde" (12 Ocak 2008)
"Nedense, Nedense?" (3 Ağustos)
"Uzayda Aşk Var" (30 Eylül 2009)
"Makaslı Film" (21 Ekim 2010)
"Üzgünüm" (22 Ocak 2011)
"Oynuyorum" (1 Ağustos 2011)
"Aşk Kabul Ederse" (1 Aralık 2012)
"Selfie" (3 Temmuz 2017)

 

22 Kasım 2020 Magazin Haberleri Bülteni22 Kasım 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet