Geri Dön

Kemal Sunal vefatının 22'nci yılında mezarı başında anıldı

Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, vefatının 22'nci yılında mezarı başında anıldı. Sanatçının oğlu Ali Sunal ve kızı Ezo Sunal tören öncesi gazetecilerle bir araya gelerek, duygusal açıklamalarda bulundu.

Kemal Sunal vefatının 22'nci yılında mezarı başında anıldı

Geçirdiği kalp krizi sonucu 3 Temmuz 2000 yılında, 55 yaşındayken vefat eden Kemal Sunal, ölümünün 22'nci yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Kızı Ezo Sunal, oğlu Ali Sunal, eşi Nazlı Sunal ile aile yakınları ve sevenlerin katıldığı anma öncesinde, Ali Sunal basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

44 yaşındaki Ali Sunal, şu ifadeleri kullandı:

Zaman nasıl geçti anlamıyor insan, daha da duygusallaşıyor. 22 yıl gibi geçmedi bizim için. Hala aklımızda, hala çok sıcak. Bu arada çocukluğumuzun süper kahramanlarından Cüneyt Arkın'a da buradan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Gerçekten benim kahramanlarımdan biriydi. Onunla fotoğrafımı ararken sünnet düğününü, o albümü buldum. Onunla bir fotoğrafımı paylaştım. Onu koyunca babamla ikimizin de bir fotoğrafını buldum. Onu da paylaştım. Çok güzel şeyler yaşanmış, geriye güzel anılar kalmış. Çünkü güzel insanlarla yaşanmış. O yüzden de şanslı hissediyoruz kendimizi. Ama acı, sert bir özlem  var. Mekanları cennet olsun.

Kemal Sunal vefatının 22nci yılında mezarı başında anıldı

"DAHA DA ARTARAK DEVAM EDEN BİR ÖZLEMLE ANIYORUZ"

Ezo Sunal ise, "22 yıl deyince sanki çok zaman geçmiş gibi geliyor ama her yıl daha da artarak devam eden bir özlemle anıyoruz. Ve görüyorum ki sevenleri de o şekilde. Hep aynı şeyi söylüyorum, kocaman bir aileyiz. Arayan, mesaj atan, sosyal medyadan paylaşımlarıyla destek olan, dua eden herkese de buradan çok sevgilerimi yolluyorum. Çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

GÜL SUNAL GEÇİRDİĞİ KAZA NEDENİYLE KATILAMADI

Gazetecilere de ayrıca teşekkür eden Ali Sunal, annesi Gül Sunal'ın katılamamasıyla ilgili soruya ise, "Talihsiz bir kaza geçirdi. Kaburgasını kırdı, düştü. Ona da buradan geçmiş olsun diliyoruz, Allah başımızdan eksik etmesin. Gelemedi, selamlarını yolladı. En kısa zamanda onunla da geleceğiz" açıklamasını yaptı.

Okunan duaların ardından Ali Sunal ve ailesi, başsağlığı dileklerini kabul etti.

Kemal Sunal vefatının 22nci yılında mezarı başında anıldı

KEMAL SUNAL'IN ÖLÜMÜ

Kemal Sunal, hayatı boyunca yaptığı yolculuklarda daima kara taşıtlarını tercih etmiş, uçak ve deniz taşıtlarından korktuğunu dile getirmiştir. Çeşitli festivallerde, ödül törenlerine kara taşıtıyla yetişemeyen sanatçının uçak fobisi yaşamı boyunca yenemediği bir korkusu olarak kalmıştır. 3 Temmuz 2000 tarihinde, 'Balalayka' isimli filmin çekimleri için bindiği Trabzon uçağında kalp krizi geçirmiştir.

Ölümüne bir dizi ihmaller zincirinin neden olduğu düşünülmektedir. Zeki Alasya, Sunal'ın vefatıyla ilgili görüşünü şöyle dile getirmiştir; "Kimseleri filmin çekileceği yere otobüsle gitmek sıkıntısında bırakmamak için kendini zorlayarak bindi o uçağa, imkanı yok binmez."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber