Geri Dön

Kırmızı Oda Alya gerçek adı ve hikayesi nedir? Kırmızı Oda Alya, Melisa Sözen kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Kırmızı Oda dizisine damga vuran karakterlerden biri ise Alya oldu. TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde Alya karakterini Melisa Sözen canlandırıyor. Alya babası ile ilk kez 7 yaşında babası hapishaneden çıkınca tanışıyor. İzleyiciler Alya'nın hikayesini merak ediyor. Peki Kırmızı Oda Alya'nın gerçek adı nedir? Melisa Sözen kimdir?

Kırmızı Oda Alya gerçek adı ve hikayesi nedir? Kırmızı Oda Alya, Melisa Sözen kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Kırmızı Oda dizisi yeni bölümleri ile cuma günü izleyicilerle buluşuyor. Alya, Kırmızı Oda dizisinde dikkat çeken karakterler arasında yer alıyor. Birçok yapımda rol alan Melisa Sözen, Alya karakterine hayat veriyor. Peki Kırmızı Oda Alya, Melisa Sözen kimdir? İşte Alya'nın hikayesi...

MELİSA SÖZEN KİMDİR?

Melisa Sözen ,6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul'da doğdu. Melisa Sözen, Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Çeşitli tiyatro oyunları, film ve dizilerde görev aldı. 2004/2005 yılları arasında yayınlanan, ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın yazdığı ve yönettiği Çemberimde Gül Oya'da Feriha rolünü canlandırmıştır. 2008 yılının yazında "Dünyayı Kurtaran Kadın" isimli, çevre hakkında bilinçlendirmeye dayalı bir televizyon programı sundu. 2009 yılında Casus Kızlar: Her Şey Nasıl Başladı? filminde Clover karakterini seslendirdi. Aynı sene içinde de çekimleri Mardin'de gerçekleştirilen Bir Bulut Olsam'da Narin Bulut karakterini canlandırmıştır. 2012/2013 yıllarında Şubat adlı dizide Yağmur ve Sabah karakterlerini canlandırmıştır. Ayrıca Nuri Bilge Ceylan'ın Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu adlı filminde Nihal karakterini canlandırmıştır. 2014/2015 sezonunda Çağ Çalışkur'un yönettiği, Craft Tiyatro'da sergilenen 'Kalp Düğümü' adlı oyunda rol aldı. 2015'te Beş Kardeş isimli dizide rol aldı.

KIRMIZI ODA ALYA'NIN HİKAYESİ..

Alya, hukuk fakültesini birincilikle bitirmiş. Alya, babasını ilk kez 7 yaşında görme fırsatı olmuş. Kırmızı Oda dizisinde Alya karakteri babası ile ilk karşılaşma ve babasının kendisine hediye ettiği kırmızı tokayı anlattı. Alya'nın annesi ve babası yaşamını yitirmiş.

Magazin Haberleri Bülteni (10 Haziran 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet