Geri Dön

Kırmızı Oda Alya'nın hikayesi, gerçek adı nedir? Melisa Sözen kimdir, oynadığı diziler, kaç yaşında?

Alya, Kırmızı Oda dizisinde öne çıkan karakterler arasında yer alıyor. Hukuk fakültesini birincilikle bitiren Alya'nın yaşamı ise merak ediliyor. Alya'nın babası ile ilk karşılaşma anı bu akşam ekranlara geldi Kırmızı Oda dizisinde Alya karakterini Melisa Sözen canlandırıyor. Peki Kırmızı Oda Alya'nin hikayesi nedir? İşte Melisa Sözen'in yaşamı...

Kırmızı Oda Alya'nın hikayesi, gerçek adı nedir? Melisa Sözen kimdir, oynadığı diziler, kaç yaşında?

Kırmızı Oda dizisi her cuma akşamı TV8 ekranlarında yayınlanıyor. Melisa Sözen, Kırmızı Oda dizisinde Alya karakterine hayat veriyor. Alya'nın psikiyatri kliniğine girişi ekranlara damga vurdu. Peki Kırmızı Oda Alya, Melisa Sözen kimdir?

KIRMIZI ODA ALYA'NIN HİKAYESİ NEDİR?

Kırmızı Oda Alya, hukuk fakültesini birincilikle bitirmiş. Alya, babasını ilk kez 7 yaşında görmüş. Kırmızı Oda dizisinde Alya karakteri babası ile ilk karşılaşma anını anlattı ve babasının kendisine hediye ettiği kırmızı tokayı anlattı. Alya'nın annesi ve babası yaşamını yitirmiş. Alya, gönderdiği çiçekler ile dikkat çekti. Kırmızı Oda dizisinde Alya karakterine Melisa Sözen Hayat veriyor.

MELİSA SÖZEN KİMDİR?

Melisa Sözen ,6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul'da doğdu. Melisa Sözen, Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Çeşitli tiyatro oyunları, film ve dizilerde görev aldı. 2004/2005 yılları arasında yayınlanan, ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın yazdığı ve yönettiği Çemberimde Gül Oya'da Feriha rolünü canlandırmıştır. 2008 yılının yazında "Dünyayı Kurtaran Kadın" isimli, çevre hakkında bilinçlendirmeye dayalı bir televizyon programı sundu. 2009 yılında Casus Kızlar: Her Şey Nasıl Başladı? filminde Clover karakterini seslendirdi. Aynı sene içinde de çekimleri Mardin'de gerçekleştirilen Bir Bulut Olsam'da Narin Bulut karakterini canlandırmıştır. 2012/2013 yıllarında Şubat adlı dizide Yağmur ve Sabah karakterlerini canlandırmıştır. Ayrıca Nuri Bilge Ceylan'ın Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu adlı filminde Nihal karakterini canlandırmıştır. 2014/2015 sezonunda Çağ Çalışkur'un yönettiği, Craft Tiyatro'da sergilenen 'Kalp Düğümü' adlı oyunda rol aldı. 2015'te Beş Kardeş isimli dizide rol aldı.

Magazin Haberleri Bülteni (25 Haziran 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet