Geri Dön

Köyden İndim Şehire oyuncuları ve konusu! Köyden İndim Şehire nerede çekildi, ne zaman çekildi?

Salak Milyoner filminin devam niteliğindeki ikinci filmi Köyden İndim Şehire'de yine başrolleri Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Halit Akçatepe paylaşıyor. Film, 1974 yılında beyazperdedeki yerini alıyor. Peki, Köyden İndim Şehire filmi oyuncu kadrosunda kimler var?

Köyden İndim Şehire oyuncuları ve konusu! Köyden İndim Şehire nerede çekildi, ne zaman çekildi?

Köyden İndim Şehire filmi, define bulan dört kardeşin maceralarını ekrana getiriyor. Filmin yönetmenliğini usta isim Ertem Eğilmez yürütürken senaryosu baş rollerden biri olan Zeki Alasya'ya aittir. İşte, Köyden İndim Şehire filmi detayları...

KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE KONUSU

İstanbul’a gelip zengin olma hayalleri peşinde koşan geniş bir Anadolu ailesinin, kendi köylerinden başlayıp metropol Ankara’ya doğru uzanan yolculuğu da zengin olma, daha iyi yaşama hayallerini gerçekleştirme hayalini ele alıyor. Salak Milyoner filminin devamı niteliğinde olan yapıtta Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret isimli dört kardeş, köylerinde buldukları gömü altınları bozdurabilmek için Ankara’ya gittiklerinde burada kendilerini eğlence dolu bir macera bekliyor.

KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE OYUNCULARI

Kemal Sunal - Saffet
Zeki Alasya - Himmet
Metin Akpınar - Hayret
Halit Akçatepe - Gayret
Meral Zeren - Emine
Oya Alasya - Himmet'in Eşi
Perran Kutman - Gülsüm
Tekin Akmansoy - Ali Rıza Emmi (Akçakayalı)
Leman Çıdamlı - Ali Rıza Emmi'nin Eşi
Mine Mutlu - Ali Rıza Emmi'nin Baldızı
Mete İnselel

KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Sevilen film, yayımlandığı döneminin dışında da ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Filmin çekimleri de Ankara'da yapılmıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber