Geri Dön

'Marko Paşa' heyecanı

Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu’nun ilgiyle izlenen 'Marko Paşa Müzikali' adlı oyunu, yeni sezonu 16 Ekim’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde açacak.

'Marko Paşa' heyecanı

Geçtiğimiz sezonun en çok izlenen müzikal komedilerinden biri olan 'Marko Paşa', usta oyuncu Necla Uygur'un 15 sene sonra sahnelere geri dönmesi bakımından önem taşıyor. yeni sezonda ayrıca oyuncu değişikliğine gidildi ve Şahnaz Çakıralp'in yerine Emine Ün dahil oldu. Oyunda 'Meziyet' karakterine hayat veren Ün, 16 yıl sonra yeniden tiyatro severlerin karşısına çıkmanın heyecanını yaşıyor.

1920'li yılların İstanbul'un da otoriter, varlıklı bir paşa ve ailesinin yaşamını; içgüveysi damat 'Hayrullah' ile eşi 'Meziyet'in ilişkisi üzerinden anlatıyor. İki perde ve yaklaşık 2 saat süren oyun Nejat Uygur'a selam niteliğinde. Yıllar önce Nejat Uygur'un oynadığı paşa damadı 'Pısırık Hayrullah'ı bu kez Süheyl Uygur oynuyor. Behzat Uygur ise yine yıllar önce Bahri Bayat’ın canlandırdığı 'Avukat Suat' rolünde izleyici karşısına çıkıyor.

Yönetmenliğini aynı zamanda 'Marko Paşa'yı canlandıran Uğur Babürhan'ın üstlendiği oyunda; Önder Keskin (Doktor), Burcu Afşin (Güzin), Ömer Yılmaz (Seyfettin ve hizmetçi), Leyla Tüngül (Mürvet) de rol alıyor.

Halil Sezai’nin 67 yaşındaki adamı darp etme anının yeni görüntüleri ortaya çıktıÜnlü şarkıcı Halil Sezai’nin yaşlı adamı dövdüğü anların yeni görüntüleri ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber