Geri Dön

MasterChef Hamza kimdir? Hamza Mercimek kaç yaşında, nereli, elendi mi?

MasterChef 2021'de son 16'ya katılan isimlerden biri de Hamza Mercimek olarak öne çıkıyor. Yarışmaya İstanbul'dan katılan Hamza Mercimek aslen Bolu Mengenli olduğunu ifade etti. İlk yarışmada şeflerin karşısına Damla Sakızlı Levrek Buğulama yapan MasterChef Hamza şeflerden tam not aldı ve düellolara kalmayı başardı. Peki MasterChef Hamza kimdir?

MasterChef Hamza kimdir? Hamza Mercimek kaç yaşında, nereli, elendi mi?

MasterChef Hamza kimdir sorusu bu akşam ana kadronun ilk bölümü ile ekrana gelecek. Yarışmada son 16'ya kalan isimler arasında yer alan Hamza Mercimek yarışmada şeflerin karşısına ilk olarak Damla Sakızlı Levrek Buğulama ile çıktı. Şeflerden tam not alan Hamza Mercimek'e Mehmet Şef son 16'ya kalması halinde senin adın Mercimek olarak kalır diye takılmıştı. Yarışmaco son 16'ya kalmayı başararak ilk hedefine ulaştı.

MASTERCHEF HAMZA KİMDİR?

MasterChef Hamza, 1996 tarihinde İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldi. Bolu Mengenlidir ve yarışmaya İstanbul’dan katılmaktadır.

Şu anda 25 yaşında olan Hamza, iki kardeştir. Ve kardeşi de aşçıdır. Liseyi Mengen Aşçılar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde okudu. Yaşantısını İstanbul Ümraniye’de sürdürmektedir.

Ailesinin de yemekle uğraştığını ifade eden Hamza Mercimek, Karaköy’de Berlin Line Karaköy isimli bir mekanda şef olarak çalışıyor.

Dedelerinden aldığı aşçılık mesleğini ileri noktalara taşımak ve Anadolu’nun lezzetlerini dünyaya duyurmak için her daim çalışmalar yapmaktadır.

2020’de World Food İstanbul’un düzenlediği yarışmada asma yaprağında barbun yemeği ile ‘En Yaratıcı Tabak’ ödülünü aldı. Yarışmacı 26 Eylül 2021 tarihindeki elemede yarışmaya veda etti.

 

Derya Tuna ve komşusunu davalık eden tekme tokat kavga güvenlik kamerasında!Sarıyer'de İbrahim Tatlıses'in eski eşi Derya Tuna'nın oturduğu sitenin bahçesinde çıkan kavga, Tuna ve komşusunu karşı karşıya getirdi. İki taraf birbirini suçlarken, kavga güvenlik kamerasına yansıdı. Derya Tuna'nın, komşusuna "Kapıda adamlarım kocanı ve oğlunu öldürmek için bekliyor. Dua edin olayı İbrahim Tatlıses duymadı. Çok kötü adamlara çattınız" dediği iddia edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber