Geri Dön

Mete Yavaşoğlu kimdir? Mete Yavaşoğlu nereli, öldü mü? Mete Yavaşoğlu biyografisi...

Ünlü seslendirme sanatçısı ve oyuncu Mete Yavaşoğlu, Üvey Baba dizisindeki performansıyla dikkatleri çekmişti. Başarılı usta oyuncu 13 Aralık günü hayatını kaybetti. İşte, Mete Yavaşoğlu hayatı...

Mete Yavaşoğlu kimdir? Mete Yavaşoğlu nereli, öldü mü? Mete Yavaşoğlu biyografisi...

Mete Yavaşoğlu; Akasya Durağı, Kurtlar Vadisi, İkinci Bahar gibi yapımlarda rol aldı. Aynı zamanda sevilen bir seslendirme sanatçısıydı. Oyuncular Sendikası, Yavaşoğlu'nun hayatını kaybettiğini duyurdu.

METE YAVAŞOĞLU KİMDİR?

Usta oyuncu, 5 Ağustos 1942 tarihinde dünyaya geldi. Üvey Baba dizisi ile tanınan Yavaşoğlu, sayısız film, dizi ve animasyonda seslendirme yaptı. Bunlardan en popüleri Temel Reis'teki Kabasakal karakteriydi. Oyuncu 13 Aralık Pazar günü hayatını kaybetti. Haberi ise Oyuncular sendikası sosyal medyadan duyurdu. Hayat Dediğin, Akasya Durağı, Tek Türkiye, Kurtlar Vadisi, İki Aile, İkinci Bahar, Kaynanalar gibi yapımlarda boy gösterdi.

Musa Eroğlu'nun 55 yıllık eşi son yolculuğuna uğurlandıTürk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu'nun eşi, 72 yaşındaki Fatma Eroğlu, memleketi Mersin'de düzenlenen törenle toprağa verildi. Usta sanatçının, 55 yıllık hayat arkadaşına son bakışı yürekleri yaktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber