Geri Dön

Quentin Tarantino'dan 'çocukluk' itirafı

'Rezervuar Köpekleri', 'Ucuz Roman', 'Katil Doğanlar' ve 'Kill Bill' gibi filmleriyle tanınan ABD'li yönetmen Quentin Tarantino, çocukken yazarlık hayaline destek vermeyen annesine, başarılı olduğunda maddi yardımda bulunmayacağını söylediğini anlattı.

Quentin Tarantino'dan 'çocukluk' itirafı

Oscar ödüllü senarist Quentin Tarantino, çocukluğuyla ilgili yıllar sonra bir itirafta bulundu. Brian Koppelman'ın The Moment adlı podcast'ine katılan Tarantino, yazarlığa ilkokul çağında merak duymaya başladığını belirtti.

58 yaşındaki yönetmen, bu hevese öğretmenlerinin sıcak bakmadığını söyledi. Tarantino, konuyla ilgili, "Bunu ödev yapmak yerine isyan ederek yaptığım bir şey olarak gördüler" ifadelerini kullandı.

Bu nedenle okulda daima zorlandığını anlatan Quentin Tarantino, annesinin de bunu kabullenmekte hep güçlük çektiğini söyledi.

"SÜREKLİ SÖYLENİP DURUYORDU"
Tarantino, okulda hikaye yazdığı için başı derde girdiğinde annesinin kendisine alaycı ve kızgın şekilde verdiği tepkiyi şöyle anlattı:

Sürekli söylenip duruyordu. Sonra attığı tiradın ortasında 'Bu arada, şu yürüttüğün küçük yazarlık kariyeri var ya...' Tabii, parmaklarıyla havada tırnak işareti falan yaparak söylüyordu bunları, 'Bu saçmalığa bir son veriyorsun!' dedi.

"SANA ALINAN BİR EV OLMAYACAK"
Ünlü yönetmen bunu duyduğunda kendi kendine, "Pekala, hanımefendi... Başarılı bir yazar olduğumda, tek bir kuruş bile görmeyeceksin. Sana alınan bir ev olmayacak. Çıkabileceğin tatiller olmayacak!" ifadelerini kullandığını söyledi.

2018'DE EVLENDİ
'Rezervuar Köpekleri', 'Ucuz Roman', 'Katil Doğanlar' ve 'Kill Bill' gibi filmleriyle bilinen Quentin Tarantino, 2018 yılında şarkıcı Daniella Pick Tarantino ile evlenmişti.

Quentin Tarantinodan çocukluk itirafı

Musa Eroğlu'nun 55 yıllık eşi son yolculuğuna uğurlandıTürk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu'nun eşi, 72 yaşındaki Fatma Eroğlu, memleketi Mersin'de düzenlenen törenle toprağa verildi. Usta sanatçının, 55 yıllık hayat arkadaşına son bakışı yürekleri yaktı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber